SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telefonia Dialog chciałaby zadebiutować na GPW w 2008 r.

Zarząd Telefonii Dialog, spółki zależnej KGHM Polska Miedź, chciałby, aby w przyszłym roku operator rozpoczął notowania na warszawskim parkiecie.

Emisja nowych akcji posłużyłaby na sfinansowanie przejęć oraz uruchomienia usług oferowanych na bazie uwolnionej pętli lokalnej, powiedział w wywiadzie dla agencji ISB w poniedziałek prezes Dialogu Sławomir Szych.

Telefonia Dialog w tym roku aktywnie zacznie też wykorzystywać do świadczenia usług infrastrukturę Telekomunikacji Polskiej. Do końca roku dzięki hurtowemu zakupowi abonamentu (WLR) chce zdobyć co najmniej 100 tys. nowych abonentów. Dialog zaoferuje też posiadaczom linii telefonicznej w TP SA szerokopasmowy dostęp do internetu (przy pomocy umowy na tzw. bitstream access). Spółka jest również bliska podpisania umowy z Polkomtelem na świadczenie usług jako wirtualny operator telefonii komórkowej.

"Poważnie myślimy o giełdzie w 2008 roku. Ostateczna decyzja jest w gestii akcjonariuszy, ale przygotowanie spółki do debiutu i propozycja w tym zakresie jest kwestią zarządu" - powiedział Szych.

"Emisja posłużyłaby na sfinansowanie transakcji przejęć oraz inwestycje w uwolnienie pętli lokalnej. Pierwszy sensowny termin oferty to późna wiosna 2008 roku" - dodał.

Prezes wyjaśnił, że uwolnienie pętli lokalnej umożliwi Dialogowi dotarcie z usługą telewizji transmitowanej przez sieć internetową IP TV do osób posiadających linię telefoniczną w TP SA.

Dialog chciałby jak najszybciej dać swoim klientom kompleksową usługę telekomunikacyjną, obejmującą internet, telefon stacjonarny i komórkowy oraz telewizję. Operator planuje, że IP TV znajdzie się w jego ofercie na przełomie III i IV kwartału.

Dużo wcześniej obecni abonenci TP SA będą mogli uiszczać opłatę za abonament w Telefonii Dialog.

"Na przełomie marca i kwietnia ruszy większa kampania reklamująca WLR. W tym roku chcielibyśmy zdobyć przynajmniej 100 tys. klientów" - powiedział Szych.

Telefonia Dialog chce też świadczyć na bazie sieci TP SA usługi szerokopasmowego dostępu do internetu.

"Proces inwestycyjny trochę w tym przypadku potrwa. Mamy sieć w innej technologii niż Telekomunikacja Polska i Netia. Musimy budować punkty styku. Tu większą kampanię będziemy robić dopiero po wakacjach" - powiedział Szych.

Bardzo zaawansowane są rozmowy na temat wejścia Telefonii Dialog na rynek telefonii komórkowej jako operator wirtualny. Dialog negocjuje umowę na roaming z Polkomtelem.

"Mamy nadzieję, że wstępna umowa w sprawie MVNO zostanie zatwierdzona przez radę nadzorczą Polkomtela w kwietniu. To pozwoliłoby nam wystartować na przełomie trzeciego i czwartego kwartału" - powiedział prezes.

Szef Dialogu zaznaczył, że oferta mobilna Dialogu trafi w pierwszej kolejności do obecnych klientów operatora. Podkreślił, że Dialog jako MVNO planuje też sprzedaż usług abonamentowych - post-paid.

Dialog planuje w tym roku wydatki na inwestycje w granicach 150-170 mln zł. Oprócz tego planuje być aktywny na rynku fuzji i przejęć.

"Prowadzimy rozmowy. Może jeszcze w pierwszym półroczu uda się zrealizować akwizycję" - powiedział Szych.

Ostatnio, pod koniec lutego, Telefonia Dialog kupiła Miejskie Sieci Informatyczne e-wro z 6,5 tys. klientów, a w październiku zeszłego roku za ponad 2 mln zł sklep internetowy Vivid.pl.

Prezes Dialogu powiedział, że w razie potrzeby spółka mogłaby wydać na akwizycje nawet 300 mln zł.

Operator chce w 2007 roku poprawić wyniki. W 2006 roku spółka odnotowała 71,27 mln zł zysku netto wobec 173,45 mln zł straty rok wcześniej przy 500,96 mln zł przychodów wobec 501,43 mln zł rok wcześniej.

"Jesteśmy w trakcie zatwierdzania budżetu. W tym roku spodziewam się około 550 mln zł jednostkowych przychodów przy rentowności zbliżonej do ubiegłorocznej" - powiedział Szych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telefonia Dialog chciałaby zadebiutować na GPW w 2008 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl