SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telekom Innovation Contest 2014 - konkurs Deutsche Telekom na najlepsze pomysły

Deutsche Telekom po raz dugi organizuje międzynarodowy konkurs Telekom Innovation Contest, w którym do wygrania są m.in. inwestycje o wartości do 150 tys. euro. Finał imprezy odbędzie się w Krakowie.

Article

W ramach konkursu Telekom Innovation Contest 2014 zespoły studentów, przedsiębiorcy z pomysłami na start-up, nowo powstałe start-upy z branży IT oraz pracownicy Grupy Telekom mają czas do 11 kwietnia br., aby przesłać swoje pomysły w sześciu kategoriach: "Produktywność oparta na rozwiązaniach chmurowych", "Media i komunikacja w przyszłości", "Internet przedmiotów", "Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni", "Reality Data" oraz "Inteligentna energia".

Po upływie terminu zgłoszeń eksperci z Deutsche Telekom przejrzą nadesłane propozycje, a zespoły, które przedstawią najlepsze pomysły, zostaną zaproszone do udziału w krajowych eliminacjach w maju br. w Atenach, Bratysławie, Budapeszcie, Bukareszcie, Podgoricy, Pradze, Tel Awiwie, Warszawie, Zagrzebiu i Berlinie. W Berlinie finaliści będą musieli przekonać do swoich pomysłów panel ekspertów podczas publicznej prezentacji na konferencji re:publica (6–8 maja br.). Zespoły spoza Europy wezmą udział w wirtualnym etapie konkursu.

Lista 12 finalistów zostanie ogłoszona po zakończeniu eliminacji na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Zwycięski zespół zostanie wyłoniony podczas imprezy Champions Pitch w Krakowie pod koniec czerwca br. Weźmie on także udział w imprezie Long Night of Startups zaplanowanej na 6 września br. w Berlinie. W późniejszym czasie zwycięzcy będą rozwijać swoje pomysły we współpracy z krajowymi spółkami Deutsche Telekom.

Nagrody w konkursie obejmują inwestycje o wartości do 150 tys. euro, objęcie międzynarodowymi programami dla start-upów, sprzęt, oprogramowanie i kontakty z decydentami Grupy Deutsche Telekom. Wszyscy finaliści wezmą również udział w czterodniowym programie szkoleniowym dla start-upów.

W 2013 roku ponad 700 zespołów z 45 krajów przesłało 444 pomysły. Spośród 12 finalistów z 8 krajów zwycięzcą została firma Excalibur ze Słowacji, która zaproponowała rozwiązanie umożliwiające uwierzytelnianie dla urządzeń mobilnych. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio start-upowi Cubilog z Węgier oraz niemieckiej firmie Codeatelier, które zaproponowały rozwiązanie "Homee".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telekom Innovation Contest 2014 - konkurs Deutsche Telekom na najlepsze pomysły

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl