SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telekomunikacja Polska i PTK Centertel łączą się w Orange Polska

Z końcem br. Telekomunikacja Polska i PTK Centertel połączą się operacyjnie w Orange Polska. Pod marką Orange od półtora roku funkcjonuje już większość usług świadczonych przez obie spółki.

Decyzję o połączeniu zarząd Telekomunikacji Polskiej podjął 9 września br., a na najbliższym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy przedstawi ją do zatwierdzenia. Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku PTK Centertel na TP.

- Wynika to ze strategii przyjętej na lata 2013-16. To także symboliczne zakończenie procesu naszej wewnętrznej integracji. Wstępem do niego była zmiana marki TP na Orange, która dokonała się w ubiegłym roku. Zniknęły wewnętrzne podziały i różnice między pracownikami. Pracujemy pod jedną marką z poczuciem przynależności do jednej organizacji - opisuje Maciej Witucki, odchodzący prezes Orange Polska (do końca br. przejdzie do rady nadzorczej firmy, a na stanowisku prezesa zastąpi go Bruno Duthoit - więcej na ten temat).

Do tej pory Telekomunikacja Polska odpowiadała za usługi stacjonarne, a PTK Centertel - za mobilne. W I połowie br. TP zanotowała 6,57 mld zł przychodów (8,6 proc. mniej niż rok wcześniej) i 157 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 497 mln zł zysku rok wcześniej (zobacz szczegóły). Spółka zapowiedziała redukcję zatrudnienia i sieci swoich punktów sprzedaży (przeczytaj o tym więcej) oraz rozpoczęła proces sprzedaży portalu Wirtualna Polska (więcej na ten temat). Do końca września pracownicy telekomu przeniosą się do nowej siedziby - Miasteczka Orange, gdzie będzie pracować 3,35 tys. osób (przeczytaj szczegóły).

Na koniec czerwca br. Orange Polska miało 14,947 mln klientów telefonii komórkowej i 4,899 mln użytkowników telefonii stacjonarnej (zobacz szczegółowe dane).

Dołącz do dyskusji: Telekomunikacja Polska i PTK Centertel łączą się w Orange Polska

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
józef taktyka
Może wreszcie zdejmą limity na YouTube?
odpowiedź
User
arek
Ledwo wiążące koniec z końcem firmy zewnętrzne,ładniej brzmi Partner TP (z powodu głodowych umów z TP) będą zmuszeni w przyszłym roku do wymiany ubrań na nowe w których logo TP będzie zastąpione logiem Orange.
odpowiedź