SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telemedico z 25 mln złotych finansowania. Wśród inwestorów PKO VC i UNIQA Ventures

Zajmujący się telemedycyną polski startup Telemedico uzyskał w Serii A 25 mln złotych finansowania. Wśród inwestorów znaleźli się PKO VC, UNIQA Ventures, Black Pearls VC i Adamed. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na ekspansję w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Telemedico to polski startup, który rozwija platformę telemedyczną w modelu B2B. Dzięki niej klienci korporacyjni, m.in. firmy ubezpieczeniowe, mogą w łatwy sposób rozszerzyć swoją ofertę o usługi medyczne. W ramach platformy Telemedico oferuje przede wszystkim dostęp do lekarzy, triażu opartego o sztuczną inteligencję, zarządzanie przepływem pacjentów, a także zapisy na wizyty oraz badania lekarskie i diagnostyczne.

Klienci korporacyjni Telemedico mają dostęp do sieci ponad 600 lekarzy, mówiących w 10 językach (m.in. polskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, tureckim i arabskim).

Uruchomienie platformy ma zajmować przeciętnie 48 godzin, a w efekcie klienci zyskują własne portale dla pacjentów (oferowane w modelu white-label), konsultacje lekarskie online, przechowywanie dokumentacji medycznej, narzędzia do zapisów i organizacji wizyt i badań lekarskich, a także narzędzia do automatycznego triażu i wstępnej diagnozy medycznej.

Założona w roku 2014 przez Pawła Sieczkiewicza firma jest obecna na 14 rynkach, a za jej pośrednictwem lekarze z kilku kontynentów prowadzą ponad 100 tys. konsultacji miesięcznie.

Z usług polskiego startupu korzysta ponad 50 klientów korporacyjnych – przede wszystkim firmy ubezpieczeniowe, m.in. Allianz, AXA, Compensa, Metrored, PZU i Tu Zdrowie. W Polsce Telemedico oferuje też konsultacje w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czytaj także: Startup Pergamin dostaje 3 miliony złotych finansowania na rozwój. Inwestorami JR Holding i Nunatak Capital

25 mln złotych na rozwój

Teraz Telemedico pozyskała 25 mln złotych (5,5 mln euro) w rundzie inwestycyjnej (Seria A), której przewodziły fundusze PKO VC oraz UNIQA Ventures. W rundzie wzięły udział także Adamed i Flashpoint Venture Capital oraz dotychczasowy inwestor – Black Pearls VC.

Zgodnie z zapowiedzią pozyskane środki pomogą w dalszej międzynarodowej ekspansji Telemedico – zarówno umocnieniu pozycji w 14 krajach Europy oraz Ameryki Łacińskiej, w których firma jest obecna. Startup planuje też wystartować na kolejnych rynkach, oferując telemedycynę w kolejnych językach – m.in. francuskim, greckim, niemieckim, rumuńskim i włoskim.

Telemedico planuje także powiększyć warszawski zespół o kilkadziesiąt nowych osób, w tym country managerów na europejskich rynkach, specjalistów od marketingu, produktu, a także deweloperów.

- Platforma Telemedico obsługuje obecnie ponad 100 tysięcy konsultacji miesięcznie - informuje w komunikacie Paweł Sieczkiewicz, założyciel i CEO Telemedico. - Pandemia COVID-19 znacznie przyspieszyła rozwój telemedycyny i jej masową adopcję. Ten trend będzie trwał dalej w nadchodzących miesiącach. Dzięki pozyskanemu finansowaniu, Telemedico będzie mogło pomagać w obsłudze jeszcze większej liczby pacjentów z całego świata, poprawiając dostępność usług medycznych tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Planujemy też poszerzyć naszą działalność o współpracę z aptekami internetowym, bankami i firmami farmaceutycznymi, tak by oferować pacjentom jeszcze więcej usług na wyższym poziomie.

Czytaj także: Robert Lewandowski zainwestował w biopreparaty dla rolnictwa Bio-Lider

– Druga dekada XXI wieku będzie złotym okresem dla telemedycyny – przewiduje Andreas Nemeth, general partner w UNIQA Ventures. - To rynek o olbrzymim potencjale, a Telemedico już dziś wyznacza na nim standardy. Firma ma właściwy produkt, zespół oraz kulturę pracy, by pomagać ubezpieczycielom w rozwoju usług telemedycznych. Cieszymy się, że możemy wspierać Telemedico w międzynarodowym rozwoju.

Dołącz do dyskusji: Telemedico z 25 mln złotych finansowania. Wśród inwestorów PKO VC i UNIQA Ventures

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl