SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Teleturniej „Większa gra” na podstawie „Wielkiej gry” od lutego 2017 roku w TVP2. „Współczesna formuła”

TVP2 pracuje nad unowocześnieniem formatu „Wielka gra” i dostosowaniem programu do współczesnej telewizji. Teleturniej wiedzowy zostanie wprowadzony na antenę Dwójki w lutym 2017 roku pod nazwą „Większa gra” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Maciej Chmiel, szef TVP2 - fot. tvp Article

Nad przywróceniem „Wielkiej gry” telewizyjna Dwójka pracuje od lutego br. Teleturniej nie pojawi się jednak w znanej widzom formule - trzyetapowej rozgrywki, podczas której zawodnicy odpowiadają na pytania prowadzącego i ekspertów z danego tematu. TVP2 postanowiła odświeżyć i unowocześnić format, dostosowując go do zasad współczesnej telewizji.

- Minęła cała epoka w dziejach telewizji. Formuła „Wielkiej gry” byłaby zbyt wolna jak na obecne przyzwyczajenia widza, dlatego nie wrócimy do niej. Na pewno wprowadzimy teleturniej wiedzowy, który będzie nawiązywał do tradycji projektu „Wielkiej gry”, ale nazwiemy go „Większa gra” - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

Tak jak poprzednio, zawodnicy „Większej gry” będą walczyć o nagrodę finansową. Zmieni się na pewno scenografia i wystrój studia. W teleturnieju pojawią się także urządzenia pozwalające w łatwy sposób nawigować zadawanymi pytaniami i eliminować zawodników.

- W „Sondzie 2” scenografia bardzo współgra z programem, jest nowoczesna, ale nieprzytłaczająca. W tę stronę powinna pójść „Większa gra” - tłumaczy Maciej Chmiel.

Wstępnie premierę „Większej gry” zaplanowano na luty 2017 roku. TVP2 jest na etapie kompletowania grona eksperckiego oraz przygotowywania pytań.

Prowadzący teleturniej nie został jeszcze wybrany. Wcześniej TVP2, chcąc uniknąć porównań do Stanisławy Ryster, brała pod uwagę w roli prowadzącego jedynie mężczyznę. W związku ze zmianą nazwy i unowocześnieniem formuły stacja rozważa powierzenie tej funkcji kobiecie. Na pewno jednak gospodynią teleturnieju nie będzie Ryster.

- Odklejenie od „Wielkiej gry” daje nam możliwość napisana teleturnieju od nowa, przez co nie musimy się martwić o prawa autorskie ani oparte o nostalgię porównania - podkreśla szef TVP2.

TVP2 planuje także realizację edycji specjalnej „Większej gry”, w której raz na jakiś czas (np. raz w roku) zmierzą się ze sobą mistrzowie, czyli zwycięzcy odcinków z wcześniejszych sezonów. Projekt ten ma się nazywać „Największa gra”, a zawodnicy zawalczą o nagrodę finansową wyższą od standardowej.

„Wielka gra” zadebiutowała w TVP2 w 1975 roku, a jej emisja została zakończona w 2006 roku. Uczestnicy programu - wybrani w eliminacjach - odpowiadali na pytania z wcześniej ustalonej dziedziny wiedzy, zadawane przez prezenterkę oraz grono ekspertów. Nad przebiegiem konkursu czuwał obecny podczas nagrania prawnik. Ostatnią prowadząca „Wielkiej gry” była Stanisława Ryster.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w maju br. średni udział TVP2 w rynku wyniósł 9,15 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Teleturniej „Większa gra” na podstawie „Wielkiej gry” od lutego 2017 roku w TVP2. „Współczesna formuła”

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
chyba będzie WIĘKSZA PORAŻKA z tej WIĘKSZEJ GRY :d :d :d:D
80 20
odpowiedź
User
Misiek
A będzie też "Mniejsza Gra" dla tych mniej mądrych?
80 15
odpowiedź
User
Krasawica
O, nareszcie program dla red. Goćka.
38 21
odpowiedź
User
Lojza
„Wielka gra” powstała 13 lat wcześniej, w 1962 roku! Od 1975 roku prowadziła ją Stanisława Ryster, ale przed nią jeszcze trzy osoby...
66 8
odpowiedź
User
xxx
Na dzień dzisiejszy nic bym nie przesądzał. Mam nadzieję, że ten teleturniej się przyjmie, a to zależy od wielu czynników. Jeśli nie będzie pytań typu "W ilu odcinkach M jak miłość wystąpił Mroczek" to już będzie dobrze, do tego dochodzi prowadzący i pora emisji. Jeśli w weekend to najlepiej bezpośrednio po "Familiadzie", wtedy nie ma praktycznie żadnej konkurencji. Wieczorem to wiadomo, że jak ludzie będą mieli do wyboru "Gwiazdy tańczące w bagnie" albo teleturniej wiedzowy to wybiorą niestety to pierwsze.
37 23
odpowiedź