SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

20 lutego ruszy kanał Jazz. „Medium kulturalne i eleganckie, które odda sprawiedliwość zaniedbywanym w Polsce fanom jazzu”

We wtorek, 20 lutego 2018 roku zacznie nadawać telewizja Jazz, której większość ramówki będzie wypełniona muzyką jazzową - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.  - Chcemy tworzyć medium kulturalne i eleganckie, które odda sprawiedliwość zaniedbywanym w Polsce fanom jazzu ale również otworzy oczy i uszy tym którzy dotąd z tym gatunkiem nie mieli zbyt wiele wspólnego - mówi nam Agnieszka Bania, szefowa kanału.

Article

Jazz ma być telewizją, której ramówka niemal w całości będzie się składać z muzyki jazzowej. Ten gatunek będzie wypełniał 80 proc. czasu antenowego części muzycznej stacji. Po 10 proc. przypadnie na muzykę współczesną oraz improwizowaną.

W części publicystycznej nowej stacji znajdą się wywiady, programy edukacyjne, techniczne, wydawnicze i warsztaty. - Rozległa tematyka programów oscylować będzie wokoło muzyki, sztuki i kultury. W przygotowaniu są audycje o muzykologii i instrumentalistyce których forma będzie inteligentna i przystępna. Spodziewać się należy relacji z koncertów i festiwali, spotkań z prominentnymi postaciami polskiego i zagranicznego jazzu, i wielu wielu innych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Bania, szefowa kanału.

Bania informuje nas, że Jazz to Polska stacja nie mająca przeszłych powiązań z żadnymi koncernami i mediami z innych krajów. - Kręgosłupem stacji jest młody i elastyczny zespół ludzi kreatywnych i otwartych. Stoi przed nami nie lada wyzwanie, ale są w śród nas ludzie wielu talentów: muzycy-pasjonaci, zdolni operatorzy kamer, sprawni montażyści, pisarze i wszelkiego rodzaju twórcy. Poza młodością i entuzjazmem mamy jednak również w swoich szeregach ludzi doświadczonych w kierowaniu produkcją i takich, którzy "zęby sobie zjedli" na muzyce jazzowej - mówi.

Stacja finansowana jest z własnych środków nadawcy.

- Ludzie tworzący stację to w znacznej mierze miłośnicy szeroko pojmowanej muzyki jazzowej. Chcemy tworzyć medium kulturalne i eleganckie, które odda sprawiedliwość zaniedbywanym w Polsce fanom jazzu ale również otworzy oczy i uszy tym którzy dotąd z tym gatunkiem nie mieli zbyt wiele wspólnego - komentuje szefowa kanału.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że oficjalnie Jazz zacznie nadawać we wtorek, 20 lutego 2018 roku. Jednak próbne emisje kanału zaczną się już w styczniu.

KRRiT udzieliła nadawcy 10-letnią koncesję na emisję programu. Wygasa ona 19 października 2027 roku.

Na początku nadawania stacja będzie dostępna wyłącznie w sieci Vectra. Aktualnie trwają również rozmowy z innymi operatorami na temat włączenia Jazz do swoich ofert.

Jak również ustaliliśmy, najpóźniej do pół roku od rozpoczęcia nadawania stacji planowane są jej miarodajne pomiary oglądalności.

Nadawcą Jazz jest należąca do Agnieszki Bani firma Berenikafilm, która istnieje od 2011 roku. Dotychczas zajmowała się ona m.in.: filmowaniem koncertów oraz handlem detalicznym.

Dołącz do dyskusji: 20 lutego ruszy kanał Jazz. „Medium kulturalne i eleganckie, które odda sprawiedliwość zaniedbywanym w Polsce fanom jazzu”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jason
Firma prowadzi sklepy z warzywami. hehe
odpowiedź
User
Dustman
Ambitny projekt, ale średnio widzę szanse powodzenia Z kanałami z muzyką pop i disco polo na pewno przegra
odpowiedź
User
Tolek
Ja bym sobie odpuścił...
odpowiedź