SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polsat kupuje Superstację i przenosi pracowników do swojej siedziby

Telewizja Polsat przejęła pozostałe udziały w informacyjnym kanale Superstacja i tym samym włącza go do swojego portfolio. Możliwe są zmiany w ramówce, a pracownicy już zostali poinformowani o planowanej przeprowadzce do głównej siedziby Polsatu.

Article

Informację o przejęciu Superstacji podał we wtorek „Dziennik Gazeta Prawna”. Nieoficjalnie udało się nam to potwierdzić w Polsacie. Spółka Karswell należąca do właściciela Telewizji Polsat Zygmunta Solorza posiadała kilkanaście procent udziałów w Superstacji. Teraz Solorz odkupił resztę od firmy Ster, należącej do Hieronima Ruty.

Pracowników Superstacji czekają teraz poważne zmiany. Zapowiedziano im już przeprowadzkę z obecnej siedziby kanału z Al. Stanów Zjednoczonych do głównej siedziby Telewizji Polsat przy ul. Ostrobramskiej 77.

Obecnie Superstacja w ramówce posiada pasmo telezakupów między północą a godz. 12.00. Od południa emituje serwisy informacyjne co godzinę, a między serwisami powtórki wieczornych programów, czasem są to powtórki odcinków sprzed kilku tygodni. Szefem newsroomu jest Wiktor Bater.

W wieczornym paśmie swoje programy posiadają m.in. Eliza Michalik, Kuba Wątły i Jacek Żakowski. Każdego dnia Superstacja pokazuje premierowy odcinek ich programów. Bardzo możliwe, że Telewizja Polsat wprowadzi zmiany w ramówce kanału.

Superstacja jest obecnie trzecim kanałem informacyjnym w portfolio Grupy Polsat, po Polsat News i Polsat News 2.

Przypomnijmy, że w maju br. do grona prowadzących Superstacji dołączyła Kamila Biedrzycka.

W marcu br. udział Superstacji w rynku telewizyjnym wyniósł 0,14 proc. i był mniejszy o 39,13 proc. od wyniku rok wcześniej.

Cyfrowy Polsat wydał 1,5 mld zł na przejęcia

Przez ostatnie sześć miesięcy grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zrealizowała akwizycje o łącznej wartości ok. 1,5 mld zł. Pod koniec ub.r. od spółek Mennica Polska oraz FIP 11 FIZAN 33 proc. akcji Netii za 638,8 mln zł, a w maju, po uzyskaniu zgody UOKiK-u, CP i związana z nim spółka Karswell Limited w ramach wezwania nabyły kolejne 33 proc. akcji Netii za 638,75 mln zł.

Pod koniec ub.r. Telewizja Polsat za ok. 103 mln zł nabyła od Grupy ZPR Media 100 proc. udziałów spółek nadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34 proc. udziałów nadawcy Fokus TV i Nowa TV (z opcją dokupienia kolejnych 15 proc., zrealizowaną na początku br.).

Natomiast w zeszłym tygodniu Telewizja Polsat poinformowała, że za 38 mln euro kupił 50 proc. akcji (plus jedną) Eleven Sports Network.

Polsat nie rezygnuje też z uruchamiania nowych stacji. W III kwartale tego roku ruszyć ma Polsat Games - kanał poświęcony tematyce e-sportu oraz kanał Polsat Rodzina.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,34 mld zł wpływów sprzedażowych oraz 292,2 mln zł zysku netto. Liczba abonentów firmy zmalały w skali roku o 1,8 proc. do 5,74 mln, za to liczba sprzedanych im usług zwiększyła się o 3,4 proc. do 13,8 mln.

Na koniec marca br. zadłużenie netto firmy wynosiło 10,26 mld zł, a jego wskaźnik do zysku EBITDA z poprzednich 12 miesięcy - 2,87. Gdyby zatem nie uwzględniać innych czynników, zgodnie z polityką dywidendową Cyfrowy Polsat mógłby wypłacić akcjonariuszom od 200 do 400 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polsat kupuje Superstację i przenosi pracowników do swojej siedziby

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Polsat jak już wszystko kupuje (kanały ZPR,Netie, udziały większościowe w Eleven) to niech jeszcze kupi TVP.
odpowiedź
User
Neo
Kupują i kupują. Teraz w końcu nadeszła pora aby w końcu coś wartościowego i jakościowo pod względem merytorycznym pokazali.
odpowiedź
User
Anty KOD
Niech kupia TVN i Gazetę Wyborczą a i zapomniałem jeszcze dodać Newsweeka.
odpowiedź