SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska chce odblokować 6 mln zł z funduszu socjalnego dla pracowników w trudnej sytuacji

W Telewizji Polskiej powstanie grupa robocza złożona z przedstawicieli pracodawcy i związków zawodowych, która ma umożliwić uruchomienie wypłaty świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Według deklaracji TVP, na jego koncie jest już ponad 6 mln zł.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Telewizja Polska od 1 kwietnia br. nie wypłaca pracownikom świadczeń z funduszu, bo dotąd nie uzgodniono ze związkami zawodowymi jego regulaminu oraz planu rzeczowo-finansowego na 2015 rok. Pieniądze za pierwsze trzy miesiące tego roku wypłacono na podstawie tzw. prowizorium. Skutkowało jednak to tym, że związkowcy donieśli na TVP do prokuratury.

Fundusz kontrolowała też Państwowa Inspekcja Pracy, która w wystąpieniu pokontrolnym z 16 marca br. zobowiązała TVP do zapewnienia wszystkim osobom uprawnionym jednakowego dostępu do świadczeń z niego. Dotychczasowa tworzono w firmie 16 odrębnych funduszy socjalnych, co skutkowało tym, że zdecydowanie więcej pieniędzy miał do dyspozycji tzw. zakład główny w Warszawie niż np. małe ośrodki regionalne.

W piątek miało miejsce kolejne spotkanie przedstawicieli TVP z przedstawicielami związków zawodowych, tj. Wizją, NZSS „Solidarność”, Międzyzakładowym Związkiem Zawodowych Pracowników Radia i Telewizji oraz Kołem Emerytów TVP. Podczas niego prezes TVP Janusz Daszczyński ponowił apel o kompromis i uczynienie gestu solidarności wobec dużej grupy pozostających w trudnych sytuacjach życiowych obecnych i emerytowanych pracowników TVP.

Podczas rozmowy związkowcy i przedstawiciele TVP przychylili się do pomysłu powstania jednego funduszu przy utrzymaniu 16 komisji opiniujących wnioski. Zdecydowano o powołaniu zespołu roboczego. Ma on z pomocą prawników wypracować kompromisowy kształt spornych dokumentów. Powinno to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska chce odblokować 6 mln zł z funduszu socjalnego dla pracowników w trudnej sytuacji

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andy61
Po wyrzuceniu mnie z TVP w 2008 roku nikt nie pamięta moich 25 lat pracy w tej firmie . To najbardziej boli.
odpowiedź
User
maćin
myśle rze wrto wydużyć wdomości
odpowiedź
User
sam
w najtrudniejszej sytuacji sa co KTÓRYCH SIE TVP POZBYŁA W HANIEBNY SPOSÓB WYWALAJĄC ICH JAK ŚMIECIE DO LEASING TEAM
odpowiedź