SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska i Polskie Radio z nowymi statutami, władze do dyspozycji ministra skarbu państwa i Rady Mediów Narodowych

Rada Mediów Narodowych przyjęła w środę nowe statuty Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Zgodnie z nowymi zasadami zarządy i rady nadzorcze tych spółek będą mogły być zawieszane przez ministra skarbu państwa i RMN.

Article

Nowe statuty stanowią, że kadencja zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i 17 publicznych rozgłośni regionalnych trwa cztery lata, a kadencja rad nadzorczych - trzy lata.

Zarówno zarząd, jak i rada nadzorcza może zostać odwołana w dowolnym momencie przez walne zgromadzenie udziałowców, czyli ministra skarbu państwa. Przy czym nie może on powołać nowych władz spółek.

Z kolei Rada Mediów Narodowych może zarówno odwołać zarząd i radę nadzorczą, jak też powołać nowe władze.

W środę Rada powołała na czteroletnią kadencją nowy zarząd TVP: prezesem po wygraniu konkursu pozostał Jacek Kurski, a wiceprezesem będzie nadal Maciej Stanecki, ponieważ wycofano się z uchwały ustalającej, że zarząd będzie jednoosobowy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska i Polskie Radio z nowymi statutami, władze do dyspozycji ministra skarbu państwa i Rady Mediów Narodowych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
POLO
Tylko, że ministerstwo skarbu ma zostać zlikwidowane do końca tego roku.
22 8
odpowiedź
User
ROB
Z Gorzej zrobi się jeszcze gorzej
13 8
odpowiedź
User
Anonim
Od początku wiadomo było kto wygra to co oni wyprawiają to farsa żeby nie powiedzieć gorzej nawet mediami publicznymi nie potrafią zarządzać co tu o reszcie mówić wcześniej to można było oglądać TVP Info jeszcze za poprzedniego prezesa a teraz to nie da rady oglądać tego syfu .
11 8
odpowiedź