SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska odpowiada Fundacji Avanti: pokażemy paraolimpiadę Rio de Janeiro 2016 w kilku kanałach

Telewizja Polska zapewnia, że planuje obszerne relacje z letnich igrzysk paraolimpijskich, które w przyszłym roku odbędą się w Rio de Janeiro, odpowiadając na akcję Fundacji Avanti „#takdlaRio” apelującą do publicznego nadawcy, żeby transmitowała te zawody w kanałach ogólnodostępnych.

Article

Akcja „#takdlaRio” ruszyła 5 maja, w Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Organizująca ją Fundacja Avanti, prowadzona przez niepełnosprawną sportsmenkę Katarzynę Rogowiec, zaznaczyła, że co prawda przedstawiciele TVP Sport zapowiedzieli, że Telewizja Polska będzie transmitować przyszłoroczne igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro, natomiast nie wiadomo, czy relacje będą w kanałach ogólnodostępnych TVP1 i TVP2 czy niszowym (np. TVP Sport).

- Dlatego niepełnosprawni sportowcy zbierają głosy poparcia od kibiców, którzy chcą zobaczyć zmagania paraolimpijczyków w telewizji (trzy lata temu polska telewizja jako jedna z nielicznych w Europie nie pokazała igrzysk paraolimpijskich w Londynie, z których polscy sportowcy przywieźli 36 medali) - zapowiedziała fundacja. - TVP dopiero we wrześniu zdecyduje w jakim wymiarze i na jakich kanałach (TVP Sport, TVP 1, TVP 2, czy… ? TVP Kultura, …?) pokaże Igrzyska, mamy więc czas by udowodni, że na transmisjach zależy nie tylko niepełnosprawnym - stwierdziła Katarzyna Rogowiec.

Na razie inicjatywę poparło ponad tysiąc osób, m.in. sportowcy, artyści i dziennikarze: Rafał Sonik, Piotr Żyła, Jerzy Dudek, Czesław Mozil, koszykarze Tauron Basket Ligi, Andrzej Bachleda, Monika Kuszyńska, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski, Tomasz Majewski, Przemysław Babiarz, Paweł Korzeniowski, Czesław Jakubiec i Łukasz Czepiela. Petycję można podpisać na stronie TakdlaRio.pl.

Telewizja Polska w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl wyraziła zdziwienie tą akcją. - Żaden przedstawiciel tej fundacji, ani żadnej innej instytucji nie pytał do tej pory TVP o jej plany programowe w odniesieniu do Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016. Opinia publiczna wprowadzana jest w błąd przez przedstawicieli tej fundacji oraz działających zapewne w dobrej wierze wolontariuszy - ocenił nadawca.

Jednocześnie TVP zadeklarowała, że pokaże w kilku swoich kanałach szereg relacji z przyszłorocznej paraolimpiady: transmisje na żywo, retransmisje, magazyny i podsumowania. Szczegółowe plany tych relacji zostaną podane wczesną jesienią br. na rok przed rozpoczęciem paraolimpiady.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska odpowiada Fundacji Avanti: pokażemy paraolimpiadę Rio de Janeiro 2016 w kilku kanałach

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Morrrgoth
Paraolimpiada powinna być pokazywana tak jak olimpiada czyli cały dzień relacji na 2-3 antenach. Powód? Medale. Tam Polska zdobywa 3x tyle medali co na "normalnej" olimpiadzie
odpowiedź
User
KC
Mogliby Paraolimpiadę pokazywać w TVP1(HD), TVP2(HD), TVP HD lub TVP Regionalna.
odpowiedź
User
kluksik332
Chyba jednak nie chciałbym oglądać tych zawodów w TVP. Ok, bardzo dobrze, ze coś takiego jest, niepełnosprawni mogą dzięki temu się sprawdzić, dla wielu z nich sport to najważniejsza rzecz w życiu i doskonale to rozumiem. Ale po co to pokazywać ? Uwierzcie mi, nawet osoba niepełnosprawna nie będzie chciała tego czegoś oglądać, bo po prostu źle się z tym czuje, i nie chciałaby patrzeć na niepełnosprawnych jeszcze w telewizji. Nie odbierajmy tym ludziom frajdy z rywalizacji, ale nie wiem czy jest sens pokazywać paraolimpiadę. Nie jestem przeciw paraolimpiadzie, tylko przeciw transmitowaniu jej w TV.
odpowiedź