SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownicy TVP dostali urodzinowe nagrody pieniężne. Związkowcy apelują o świąteczny dodatek

Etatowi pracownicy Telewizji Polskiej ze stażem powyżej roku otrzymali w listopadzie jubileuszowe nagrody pieniężne - informuje portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe nadawcy. Związkowcy i rada zakładowa nadawcy apelują jednak do prezesa Mateusza Matyszkowicza o przyznanie także przedświątecznych pieniężnych bonusów.

TVP obchodzi w tym roku swoje 70-lecie, w związku z czyn zarząd spółki zdecydował o przyznaniu pracownikom jednorazowej nagrody. - Otrzymali je pracownicy zatrudnieni w Spółce od co najmniej roku. Jej wysokość była zależna od stażu pracy i proporcjonalna do wymiaru etatu - przekazuje Centrum Informacji TVP.

Ja ustaliliśmy nieoficjalne, nagrody wyniosły od 500 zł do 2 tys. zł brutto. Na koniec 2021 roku publiczny nadawca zatrudniał ponad 2900 osób.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

We wspólnym piśmie skierowanym do zarządu członkowie rady zakładowej TVP oraz związku zawodowego „Wizja” przypominają – dziękując za decyzję o nagrodach – iż już od września br. wnioskują o świadczenia świąteczne dla pracowników, w wysokości 1000 zł brutto. Chodzi o pieniądze dla osób zatrudnionych na zasadzie umowy o pracę.

„Przy dzisiejszej galopującej inflacji (17,9 proc. w październiku) będzie to gestem dobrej woli, a pracownikom umożliwi zrealizowanie potrzeb związanych z okresem świątecznym” – piszą we wspólnym piśmie związkowcy i rada nadzorcza. na razie - jak się dowiadujemy nieoficjalnie - nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie wypłaty takich dodatków.

Ile osób pracuje w TVP?

Z przedstawionego w październiku ub. roku sprawozdania z realizacji planu ekonomiczno-finansowanego za I półrocze 2021 roku wynika, że TVP zatrudniała 2902 osoby, z czego 2216 w centrali, a 686 w ośrodkach terenowych. To oznacza wzrost zatrudnienia w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego o 47 osób, ale nierównomiernie rozłożony. Po pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku spółka zatrudniała bowiem 2 855 osób, z czego 2141 osób pracowało w zakładzie głównym, 717 – w oddziałach terenowych. Z oddziałów w ciągu roku odeszło bądź zmieniło formę zatrudnienia 31 osób, a w centrali przybyło 75 pracowników.

W 2021 r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł. W br. nadawca prognozuje dalszy wzrost wpływów i kosztów i zerowy wynik netto. Wydatki TVP na wynagrodzenia zwiększyły się z 545,19 do 592,2 mln zł, a na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze - z 87,64 do 94,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy TVP dostali urodzinowe nagrody pieniężne. Związkowcy apelują o świąteczny dodatek

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Koko
2 miliardy dla nierobów z naszych wspólnych pieniędzy.
odpowiedź
User
Max
Pensje dyrektorskie 25 tys. zl, kierownicze, 17, specjalista 10. Do tego premie, nagrody itp… Biedy nie ma. Ale tez kokosow zadnych. Normalne zarobki w mediach… Tylko gdyby jeszcze przekaz w tv byl normalny i poziom zatrudnienia… A tu patologia… i Kurski z Klimek - Kurską - wcrąż rządzą. PS. Pensja małżonki zapewne w widełkach dyrektorskich. Obrzydliwe!
odpowiedź
User
Gosb
Nagrody powinne być w rublach w końcu 70 letnie bolszewickie korzenie do tego zobowiązują.
odpowiedź