SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Value Media przejmuje od Sigma Bis obsługę Telewizji Polskiej

Dom mediowy Value Media (Group One) wygrał przetarg na planowanie i zakup mediów do kampanii reklamowych Telewizji Polskiej - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Roczny kontrakt opiewa na kwotę blisko 60 mln zł. 

Przetarg Telewizji Polskiej dotyczył usług planowania i zakupu mediów na potrzeby reklamy w okresie 12 miesięcy. 

Oferty w nim złożyły cztery agencje: Value Media (GroupOne) z ceną 59,26 mln zł,Sigma Bis (należy do Orlenu i PZU) - z ceną 58,24 mln zł, FullSix Media (Havas Media Group) - z ceną 59,26 mln zł i Euvic Media - z ceną 58,77 mln zł. 

Publiczny nadawca oczekiwał od agencji biorących udział w przetarg opustów na zakup mediów, które nie mogą być niższe niż 91 proc. dla radia, 93 proc. - dla prasy, 92 proc. dla reklamy kinowej oraz 94 proc. dla reklam display w internecie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

TVP do współpracy wybrała Value Media, oceniając najwyżej złożoną przez tę agencję ofertę. Odrzuciła na etapie rozstrzygnięcia oferty złożone przez Sigmę Bis i FullSix Media. 

Value Media będzie odpowiadać m.in. za planowanie i zakup mediów do kampanii TVP, za koordynację przygotowań, monitorowanie zgodności planów kampanii z ich realizacją oraz, w przypadku konieczności, rekomendacje zmian siły i natężenia kampanii w zależności od osiąganych celów. 

TVP podała, że budżet na zaplanowane działania wynosi 59 255 250 zł. Na kwotę tę składają się koszty zewnętrznego wykonania usług oraz wynagrodzenie wybranej agencji z tytułu świadczenia usług (suma zryczałtowanego wynagrodzenia oraz dodatkowej premii pieniężnej), która nie może przekroczyć kwoty 1,45 mln zł. 

Umowa z Value Media zostanie zawarta na rok, począwszy od 1 października br. 

Obecnie planowaniem i zakupem mediów do kampanii TVP zajmuje się Sigma Bis. 

Dołącz do dyskusji: Value Media przejmuje od Sigma Bis obsługę Telewizji Polskiej

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Audytór
Już nawet w tefaupe nie wierzą że piss utrzyma władzę?
odpowiedź
User
Wow
I beda np reset promowac?
Slabe to:((
odpowiedź
User
7656576565
I beda np reset promowac?
Slabe to:((

Przecież oni od lat już są w tym tvp, więc skąd zdziwienie? Kasa nie śmierdzi.
odpowiedź