SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wraca słynny program TVP. Poprowadzi go teraz podcasterka kryminalna

W tym tygodniu do TVP wraca poświęcony zaginionym program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. Emitowany będzie w TVP3 Katowice i TVP3. Poprowadzi go podcasterka kryminalna Olga Herring. Poprzednie władze Telewizji Polskiej zdecydowały o zaprzestaniu produkcji z początkiem 2024 roku z powodu oszczędności. 
 

O tym, że nowy zarząd nadawcy publicznego przygotowuje się do wznowienia misyjnego programu, informowaliśmy w połowie maja. Teraz znane są już szczegóły.

 - Premierowe odcinki magazynu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” będą emitowane na antenie TVP Katowice co tydzień w piątek, począwszy od 7 czerwca br. (powtórki w soboty o godz. 12:00 i niedziele o godz. 22:45 w TVP3). Program poprowadzi Olga Herring. Formuła audycji pozostaje bez zmian. Za produkcję programu odpowiada, tak jak do tej pory, oddział terenowy TVP w Katowicach - informuje Wirtualnemedia.pl dział komunikacji korporacyjnej TVP.

Zapowiedź powrotu programu pojawiła się także na profilu facebookowym „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. - Miło nam poinformować, że na antenę TVP3 wraca Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... Program poprowadzi Olga Herring. Premiera 7 czerwca o 17:45. Zgłoszenia do programu można kierować telefonicznie i mailowo (605 605 405, 606 605 640, kwkw@tvp.pl). Redakcja programu wprowadziła bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób dotkniętych kryzysem zaginięcia bliskiej osoby. Szczegóły pod numerem 605 605 405 i e-mailem kwkw@tvp.pl. Olga Herring, Katarzyna Szołtysik, Ania Witaszczyk, Klaudia Putkowska - napisały twórczynie audycji.

Program zniknął po 27 latach

O końcu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” informowaliśmy 19 grudnia 2023 roku, czyli w ostatnim dniu urzędowania prezesa Mateusza Matyszkowicza. - Otrzymaliśmy informacje, że z przyczyn niezależnych od naszej redakcji, Telewizja Polska nie planuje dalszego finansowania naszych działań w roku 2024 – poinformowali twórcy programu na jego profilu facebookowym.

Ostatni odcinek miał zostać wyemitowany 30 grudnia. Wówczas produkcja ukazywała się w soboty o godz. 22.55 w paśmie wspólnym TVP3. Program produkowała redakcja TVP3 Katowice, a jego prowadzącą była Alicja Popiel. Do początku 2018 roku magazyn był emitowany przez TVP1.

- Wiemy, że wiele spraw zaginięć nadal nie udało się wyjaśnić, a przed nami jest jeszcze sporo pracy. Jesteśmy pierwszym i jedynym programem w całości poświęconym tematyce zaginięć w Polsce. Nie raz udowodniliśmy, że przekazywanie informacji przez nasz program ma sens i działa. Wiele spraw udało się rozwiązać dzięki Waszemu zaangażowaniu - zauważyli na pożegnanie twórcy programu.

Pomimo braku programu w ostatnich miesiącach, na profilu ukazywały się zdjęcia zaginionych. - Mimo wielu próśb i starań o przywrócenie programu, nie mamy żadnych informacji o naszej przyszłości. Chcemy zapewnić, że nie poddajemy się i dalej będziemy walczyć o przywrócenie KWKW na antenę. Ze smutkiem obserwujemy, że spraw zaginięć ciągle przybywa. Chociaż mamy związane ręce, nie chcemy zostawiać Was bez żadnego wsparcia. Jedyne co możemy zrobić na ten moment to pomagać poprzez platformę Facebook i tu udostępniać informację o zaginięciach. Wszystkie zaginięcia prosimy zgłaszać pisząc do nas wiadomość prywatną na naszym Facebooku. Pozostajemy z Wami w kontakcie i będziemy informować o istotnych decyzjach, które mamy nadzieję, że wkrótce nadejdą. Dziękujemy za słowa wsparcia, które od grudnia nie przestają spływać do naszej redakcji - informowali twórcy audycji w lutym.

20 grudnia ówczesny minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz doprowadził do zmian w radach nadzorczych mediów publicznych. Później doszło do odwołania Mateusza Matyszkowicza z funkcji prezesa. Zastąpił go Tomasz Sygut. Szef resortu kultury postawił spółki mediów publicznych w stan likwidacji. Likwidatorem TVP został Daniel Gorgosz, a Sygut objął stanowisko dyrektora generalnego. W kwietniu zmiany wpisano do Krajowego Rejestru Sądowego. Nowe władze TVP przywróciły m.in. programy „Młodzież kontra” czy „100 pytań do..”.

Dołącz do dyskusji: Wraca słynny program TVP. Poprowadzi go teraz podcasterka kryminalna

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
Telewizja jest w likwidacji a biorą ludzi z zewnątrz do prowadzenia programów
Przecież to jawna niegospodarność
odpowiedź
User
...
Znowu clickbait.
Wirtualne: "Wraca słynny program TVP. Poprowadzi go teraz podcasterka kryminalna"
Inny portal branżowy: "Podcasterka prowadzącą "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" w TVP3 Katowice".

No i czy oba portale to na pewno portale branżowe?
odpowiedź
User
Mikołaj
Program na poziomie możliwości obecnych władz TVP
odpowiedź