SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska zwolniła wydawczynie, które wbrew szefom chciały relacji z marszu KOD

Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w trybie natychmiastowym zwolniła wydawczynie Izabelę Leśkiewicz i Magdalenę Siemiątkowską, które w sobotę chciały obszernie relacjonować demonstrację KOD-u. Zwolniono też wydawcę Małgorzatę Serafin.

Jak informowaliśmy w weekend, w zeszłą sobotę dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis na porannym kolegium TVP Info stwierdził, że głównym tematem stacji w tym dniu ma być nie demonstracja Komitetu Obrony Demokracji, tylko inwigilacja dziennikarzy oraz konferencja Episkopatu Polski na temat Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wydawczynie Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska nie zgodziły się na to, uznając za sprzeczne z zasadami dziennikarstwa, i opuściły redakcję (przeczytaj więcej na ten temat).

- W opinii dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej protest KOD-u był ważnym, ale nie jedynym tematem dnia. Natomiast wydawczynie: Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska uznały, że protest KODu- u powinien być dominującym wydarzeniem w serwisach informacyjnych TVP Info - opisuje tę sytuację Telewizyjna Agencja Informacyjna w komunikacie przesłanym we wtorek rano portalowi Wirtualnemedia.pl. - W związku z odmową wykonania powierzonych zadań programowych, odmową zaproponowania alternatywnych pomysłów programowych i porzuceniem miejsca pracy, co bezpośrednio zagroziło ciągłości emisji TVP Info, dyrektor TAI Mariusz Pilis zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z wydawcami: Izabelą Leśkiewicz i Magdaleną Siemiątkowską - poinformowała.

- TAI kończy też w trybie natychmiastowym współpracę z wydawcą Małgorzatą Serafin, która odmówiła na antenie TVP Info emisji dwóch materiałów reporterskich, które powstały dzień wcześniej w „Wiadomościach” - dodano w komunikacie. Według naszych ustaleń chodzi m.in. o materiał Ewy Bugały z sobotniego wydania programu pokazujący, że manifestacje KOD-u przebiegają bez przeszkód, za to w ostatnich latach policja i służby porządkowe stosowały przemoc wobec protestujących górników, uczestników Marszu Niepodległości i działaczy Solidarnych 2010.

Izabela Leśkiewicz była związana z TVP Info przez prawie dwa lata. Wcześniej przez ponad 15 lat pracowała w Radiu ZET, jako wydawca, a potem także zastępca dyrektora informacji.

Małgorzata Serafin oprócz pełnienia funkcji wydawcy w TVP Info prowadziła program „Polityka przy kawie” w TVP1. Wcześniej pracowała w Superstacji i Radiostacji.

Magdalena Siemiątkowska z Telewizją Polską była związana, z krótką przerwą, przez 20 lat. Jako wydawca w TVP Info pracowała od startu kanału.


Zwolnienie wydawczyń to kolejne roszady w zespole TVP Info w ostatnich dniach. W piątek zwolniono prezentera serwisów i pasma porannego Igora Sokołowskiego, natomiast kierownikiem redakcji publicystyki został Dawid Wildstein. Wcześniej z pracy w stacji zrezygnowała m.in. Diana Rudnik, która od kwietnia będzie prowadzić „Fakty po południu” w TVN24.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. udział TVP Info w rynku telewizyjnym wyniósł 3,34 proc.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska zwolniła wydawczynie, które wbrew szefom chciały relacji z marszu KOD

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TvJob
Pomijając wszelką politykę: nagłe wyjście z pracy i zostawienie bez opieki programu na żywo w TV kwalifikuje się do zwolnienia i wilczego biletu.
odpowiedź
User
aa
Żal dziewczyn. Pilis to politruk PIS.
odpowiedź
User
rom
co za cyrki, przecież to się już całkowicie przestaje mieścić w głowie to co się tam wyrabia. Czy związki zawodowe wreszcie coś na to?
odpowiedź