SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Puls przenosi sprzedaż czasu reklamowego z TVN Media do Polsat Media

Od stycznia 2021 roku za sprzedaż czasu reklamowego w kanałach Telewizji Puls będzie odpowiadać Polsat Media. Nadawca kończy 10-letnią współpracę w tym zakresie z TVN Media.

Dariusz Dąbski, prezes Telewizji PulsDariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls

- Polsat Media wygrał w tym roku konkurs na sprzedaż reklam naszych kanałów - poinformował Dariusz Dąbski, prezes i właściciel Telewizji Puls.

- TV Puls i Puls 2 cały czas dynamicznie się rozwijają, będziemy nadal inwestować w naszą ofertę programową i jej promocję. Planujemy również inwestować w inne obszary związane z produkcją treści oraz licencji. Mamy nadzieję, że współpraca z Polsat Media wygeneruje dodatkowe bodźce dla dalszego rozwoju Telewizji Puls - zapowiedział Dąbski.

TVN Media reprezentowała nadawcę od 2011 roku. Początkowo współpraca obejmowała wyłącznie kanał TV Puls. W 2012 roku do oferty dołączono drugi kanał – Puls 2.

- Wspólnie z Telewizją Puls przez 10 lat rozwijaliśmy rynek reklamy telewizyjnej w Polsce. Było to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju, za co bardzo serdecznie chciałbym podziękować. Dzięki bliskiej współpracy udało nam się wprowadzić wiele innowacyjnych rozwiązań w ofercie produktów reklamowych, co przekładało się na wzrost wartości dla każdej ze spółek. Przed nami kolejna dekada, w której bardzo mocno stawiamy na rozwój oferty premium opartej o rozwiązania cyfrowe oraz innowacje w dotarciu do konsumenta. Wierzymy, że silna integracja oraz przenikanie się treści pomiędzy TV a digitalem będzie głównym czynnikiem wzrostu rynku mediów w Polsce - powiedział Andrzej Karasowski, dyrektor Premium TV.

Telewizja Puls nie ujawnia, czy umowę z Polsat Media podpisała na dłużej niż rok.

Według danych Nielsen Audience Measurement w październiku br. TV Puls zanotował 246 002 osób średniej widowni minutowej i 3,77 proc. udziału w rynku oglądalności (0,8 proc. mniej niż rok wcześniej, a Puls 2 - 120 051 osób przeciętnej widowni minutowej i 1,84 proc. udziału w rynku oglądalności (po wzroście rok do roku o 0,5 proc.).

W ub.r. Telewizja Puls osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 1,5 proc. do 213,78 mln zł, z czego zdecydowana większość pochodziła z reklam. Firma zanotowała 27,1 mln zł zysku netto, w połowie br. liczyła, że spadek rynku reklamy telewizyjnej wskutek epidemii koronawirusa zostanie osłabiony przez wzrost oglądalności jej stacji.

Zwolnienia i w TVN Media, i w Polsat Media

Telewizja Puls będzie kolejnym zewnętrznym nadawcą, dla którego pracuje Polsat Media. Broker obsługuje też m.in. Kino Polska TV, grupę 4fun Media, A+E Networks, BBC Worldwide i AMC Networks.

Z początkiem października Polsat Media przejął obsługę sprzedażową oferty reklamowej Grupy Interia, którą Telewizja Polsat kupiła w lipcu od Bauer Media za 422 mln zł. Równocześnie pracownicy działu handlowego Interii dołączyli do zespołu Polsat Media. W połowie listopada firma zwolniła ponad 20 osób, uzasadniając to „optymalizacją zadań i parametrów biznesowych po połączeniu obydwu biur reklamy”.

W ub.r. Polsat Media zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 1,1 proc. do 212,36 mln zł oraz zysku ze 152,7 do 149,31 mln zł. 86,7 proc. przychodów spółki pochodziło od klientów zewnętrznych.

W poniedziałek informowaliśmy, że TVN Grupa Discovery zwolniła ok. 30 pracowników, m.in. z TVN Media, działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych.

Według danych Publicis Groupe w pierwszej połowie br. wydatki na reklamę telewizyjną w Polsce zmalały rok do roku o 21 proc. - z 2,17 do 1,71 mld zł, a jej udział w całym rynku reklamowym zmniejszył się z 45,7 do 42,6 proc. Tylko w drugim kwartale, wskutek lockdownu związanego z epidemią, nastąpił spadek o 35,4 proc.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Puls przenosi sprzedaż czasu reklamowego z TVN Media do Polsat Media

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kolok
Ucieczka z tonącego okrętu pod nazwą TVN?
odpowiedź
User
aaa
nie oglądam tego czegoś....
odpowiedź
User
Wreszcie
To oznacza pojawienie się po tylu latach Puls 2 w Cyfrowym Polsacie i lepsze miejsce na liście TV Puls w CP.
odpowiedź