SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Telewizja Republika z programem o „sztuce oczyszczonej z ideologii”, prowadzącymi Marcin Bąk i Janusz Janowski

W najbliższą sobotę w Telewizji Republika zadebiutuje program „Republika sztuki”. Prowadzącymi będą Marcin Bąk i Janusz Janowski. Tematem programu zaś ogólnie pojmowana sztuka, etapy jej rozwoju i stereotypy z nimi związane.

Article

W „Republice sztuki” ma być przedstawiana sztuka „oczyszczona z ideologicznych naleciałości”.

- Obowiązująca narracja opisująca sztukę jest ugruntowana w lewicowym paradygmacie kultury, zaciemniającym rzeczywistą istotę sztuki i odrywającym sztukę od jej historycznych korzeni. W konsekwencji takiej narracji w świadomości społecznej funkcjonują rozmaite mity, jak ten mówiący, że sztuka jest rzeczą gustu - mówi jeden z prowadzących nowy program, Janusz Janowski.

„Republika sztuki” będzie emitowana w każdą sobotę o 21.20 ( program będzie można zobaczyć także w niedzielę zaraz po „Politycznej Kawie” Tomasza Sakiewicza o godz. 13.00).

To jeden z siedmiu nowych formatów, zaprezentowanych przez stację w połowie października podczas przedstawiania jesiennej ramówki i nowej identyfikacji wizualnej. Główną zmianą jest poszerzenie pasma wieczornego, które zaczyna się teraz o godz. 18:30 audycją „Z Wiejskiej na gorąco” (prowadzą: Magdalena Bałkowiec, Aleksandra Zarzycka), a kończy się po 21:00, programem „W punkt” Katarzyny Gójskiej-Hejke (prowadząca od poniedziałku do środy) i Ryszarda Gromadzkiego (prowadzący we czwartki).

Według badania Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. udział Telewizji Republika w oglądalności wyniósł 0,05 proc. w grupie wszystkich widzów i 0,03 proc. w grupie komercyjnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika z programem o „sztuce oczyszczonej z ideologii”, prowadzącymi Marcin Bąk i Janusz Janowski

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ubaw setny
Telesprzedaz Republika, nieobiektywna, prawacka, zideologizowana stajnia politrukow partyjnych robi program o sztuce oczyszczonej z ideologii. Najpierw zrobcie telewizje oczyszczona z ideologii, a potem moze wezcie sie za stuke ;)
8 8
odpowiedź
User
Aspirant Kulson
No brawo, brawo! Rewolucja ludowa nabiera rozpędu. Myślę, że czas już także na uwspółcześnioną wystawę "sztuki zdegenerowanej" (ogromny sukces w Niemczech w latach 30-tych XX wieku) oraz zadekretowanie realizmu narodowego jako wiodącego kierunku dla wszystkich artystów nie chcących trafić na indeks (tu za wzór posłużyć może PRL, lata 50-te - na pewno są jeszcze wśród geniuszy dobrej zmiany czynownicy, którzy ów okres pamiętają).
A ponieważ idzie zima, to można by także dla ogrzania gawiedzi zorganizować jakieś stosy z płonącymi książkami, obrazami i innymi artefaktami lewackiej propagandy, przeciwnej słusznym ideom narodowo-katolickim. A ironię wyłączając, to życzę powodzenia w szukaniu, zwłaszcza w sztuce współczesnej, wybitnych dzieł wyrosłych w oparciu o światłą myśl religijno-nacjonalistyczną.
4 2
odpowiedź
User
gum
Czy to znaczy że będą mówić o sztuce wolnej od PiSuaryzmu? Niemożliwe....
2 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing