SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Republika szykuje kanał Republika Film z filmami fabularnymi

Telewizja Republika złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję satelitarną dla swojego nowego kanału Republika Film, w którym ponad 40 proc. ramówki mają stanowić filmy fabularne. Od prawie pięciu lat firma nadaje już stację informacyjną.

Rzeczniczk prasowy KRRiT przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że w minionym tygodniu przekazano Krajowej Radzie wiosek o koncesję satelitarną dla stacji Republika Film. Ma ona mieć charakter uniwersalny, z przewagą filmów fabularnych (będą stanowiły ponad 40 proc. ramówki w godz. 6-23).

Tomasz Sakiewicz, wiceprezes Telewizji Republika, potwierdził nam, że firma złożyła taki wniosek. Nie chciał natomiast podać żadnych dalszych informacji. Nadawca szczegóły dotyczące nowego kanału ma przekazać w ciągu kilku tygodni.

Telewizja Republika od wiosny 2013 nadaje kanał informacyjny o takiej samej nazwie jak firmy. W październiku ub.r. stacja zyskała nową oprawę (w tym logo) i mocno przebudowała swoją ramówkę, pojawiły się w niej m.in. programy „Z Wiejskiej na gorąco” (prowadzą go Magdalena Bałkowiec i Aleksandra Zarzycka), „Tweetup Republika” (jego gospodarzami są Emilia Pobłocka i Łukasz Jankowski), „Oddaję Państwu głos” z Karolem Plewą, „Republika sztuki” z Marcinem Bąkiem i Januszem Janowskim oraz „Analfabet III RP” z Piotrem Goćkiem.

Przez ostatnie dwa lata spora część dziennikarzy stacji przeszła do Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

TV Republika jest dostępna na głównych platforma satelitarnych, w największych sieciach kablowych oraz naziemnie - na lokalnym multipleksie w Katowicach. Stację można też oglądać w jej serwisie internetowym.

Według badania Nielsen Audience Measurement w ub.r. TV Republika zanotowała 0,08 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,11 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika szykuje kanał Republika Film z filmami fabularnymi

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
OLO
nikt tego nie ogląda, a oni chcą kolejny kanał.Czas zwijać żagle.
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
Nikt tego nie ogląda, bo grupa docelowa TV Republika (czyli ludzie wymagający, inteligentni, spragnieni PRAWDY i nastawieni patriotycznie wobec swojego kraju) od początku 2016 roku przerzuciła się na kanały TVP, przede wszystkim na TVP Info. W TVP Info jest więcej treści, nie ma bloków telezakupów przez pół dnia, więc nie ma sensu trwać przy TV Republika, tym bardziej, że już dwa lata temu wielu wartościowych dziennikarzy przeszło z TV Republika do mediów publicznych.

Telewizja Republika miała swoje "pięć minut" - w czasach, gdy TVP była lewacka i prawie niczym nie różniła się od pewnych mediów komercyjnych szerzących lewacką propagandę. Wtedy TV Republika - obok TV Trwam - była jakąś odtrutką, ostoją prawdy w telewizyjnym eterze. Dzisiaj istnienie tej telewizji wydaje się już niepotrzebne i mówię to jako były widz TV Republika do końca 2015 roku. Dzisiaj mamy konserwatywną Telewizję Polską, której kanał informacyjny jest przynajmniej powszechnie dostępny.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Proponuję w ramówce codziennie o 19.30 wyświetlać "Smoleńsk". Codziennie.
odpowiedź