SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Trwam z dużym spadkiem oglądalności w 2018 roku

Ze sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że Telewizja Trwam w 2018 roku zanotowała 0,36 proc. udziału w rynku oglądalności. To spadek w porównaniu do 2017 roku, kiedy miała 0,52 proc. udziału.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. TV Trwam Article

W 2018 roku zanotowała 45. miejsce wśród najchętniej oglądalnych stacji telewizyjnych w Polsce. Tym samym zanotowała spadek o 15 pozycji - w 2017 roku uplasowała się na 30. miejscu w rankingu najczęściej oglądalnych kanałów.

TV Trwam osiągnęła poziom 0,36 proc. udziału w rynku według panelu Nielsen Audience Measurement. W 2017 roku było to odpowiednio 0,52 proc., co dało średnio widownie na poziomie 23 tys. widzów.

Telewizja Trwam od ponad pięciu lat jest nadawana w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

W 2016 roku Fundacja Lux Veritatis zanotowała 8,8 mln zł wpływów (o 5 mln zł mniej niż rok wcześniej) i aż 29,8 mln zł zysku netto. Na koniec roku jej aktywa wynosiły 188 mln zł, a zobowiązania - 13,2 mln zł.

Przy czym do fundacji oprócz Telewizji Trwam należy szereg innych przedsięwzięć, m.in. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i projekt geotermalny. Fundacja w swoich sprawozdaniach nie podaje osobno wyników TV Trwam.

KRRiT w swoim sprawozdaniu wykorzystuje dane pochodzące z badania realizowanego przez spółkę AGB Nielsen Media Research, na próbie ludności Polski powyżej 4 roku życia. Spółka przedstawia KRRiT dane dotyczące oglądalności 179 programów telewizyjnych dostępnych polskiemu odbiorcy, w tym i Telewizji Trwam.
 
Badanie to jest obecnie jedynym dostępnym na polskim rynku ciągłym pomiarem telemetrycznym telewizji. Struktura panelu badawczego konstruowana jest na podstawie danych GUS oraz wyników tzw. badania założycielskiego realizowanego każdego roku w dwóch falach, na łącznej próbie 8 tys. gospodarstw domowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Trwam z dużym spadkiem oglądalności w 2018 roku

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytanie
Czy ktoś przeanalizował wpływ przejęcia tvp przez PiS i Kurskiego w 2015 na spadek oglądalności Rydzyka?
29 6
odpowiedź
User
Gugi
Wymierają?
22 8
odpowiedź
User
Adam38
Trudno się dziwić, na rynku mediów prawicowych też jest konkurencja. Kiedyś TV Trwam była jedyna na prawej stronie, wszystkie media ogólnodostępne to lewactwo i POlityczna poprawność. Nie było TV Republika czy w WPolsce tv. Obecnie rynek lekko się spluralizował. Co prawda dalej wiele mediów wspiera "lewą stronę" ale na szczęście TVP mamy większy pluralizm. To" sól w oku" wielu osób powiązanych z lewicą ponieważ poważnie nadszarpnięto monopol medialny jednej grupy. Nie każdy na prawicy jest katolikiem ale ze wzgledu na brak mediów katolickich oglądał TV Trwam. Teraz sporo takich osób odeszło do TVP która jest bardziej uniwersalna a do tego doinwestowana. Wczorajszy festiwal w Opolu to naprawdę "majstersztyk" pod względem technicznym.
22 42
odpowiedź
User
Swordfish
Trwam zatrzymała się w miejscu. Technicznie siedzą jeszcze chyba w kasetach VHS w latach 90. Nie inwestują w jakość sygnału. Logo nie dopasowane do ekranu 16:9 - rozciągnięte. Transmisja mszy papieskiej z kraju arabskiego - brak tłumaczenia z j. arabskiego na polski. To samo ostatnio pielgrzymka w Rumunii. Brak tłumacza j. rumuńskiego. Czasem może się obronią dobrym serialem, np. "Głos serca". Ale jak mam oglądać "Głos serca", to wolę go oglądać w jakości HD na Netflixie, niż w zupie SD na Trwam.
21 4
odpowiedź
User
kupiiiwa
Wymierają?

Oby.
22 11
odpowiedź