SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Wiekuistego Słowa przez dobę zablokowana na YouTubie. „To wyraz dyskryminacji katolików”

Youtube’owy kanał Telewizji Wiekuistego Słowa (EWTN Polska) został zablokowany, po tym jak w ramach automatycznego systemu Content ID zgłoszono roszczenia prawne do wyemitowanej na nim piosenki. Po złożeniu wyjaśnień w sobotę późnym wieczorem kanał mógł wznowić transmisje.

Article

O 7-dniowej blokadzie jej kanału Katolicka Telewizja Wiekuistego Słowa poinformowała w sobotę rano. Zaznaczono, że z tego powodu nie będzie mogła transmitować adoracji wieczystej Najświętszego Sakramentu z bazyliki w Niepokalanowie.

- Od przeszło 2 i pół roku Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu na naszym kanale, cieszyła się ogromną popularnością o wymiarze globalnym, co wielokrotnie potwierdzały katolickie media na świecie i w Polsce. Pozbawienie nas możliwości transmisji LIVE w przeddzień Święta Bożego Miłosierdzia uznajemy za nieprzypadkowe oraz wyraz dyskryminacji wobec społeczności katolików na świecie, pragnących oddawać cześć Bogu Stwórcy według swoich tradycji i standardów - ocenił Piotr Wiśniowski, dyrektor Katolickiej Telewizji Wiekuistego Słowa.

- Wyrażamy sprzeciw wobec takich działań platformy YouTube oraz żądamy wyjaśnień: w czym Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu online nie spełnia jej zasad społeczności (community guidelines) - dodał.

Kanał EWTN Polska odblokowany po rozmowach z YouTube'em

W sobotę późnym wieczorem ks. Piotr Wiśniowski poinformował, że kanał EWTN Polska odzyskał możliwość prowadzenia transmisji.

- Rozmowy telefoniczne i mailowe przeprowadzone z Zespołem YouTube, przyniosły oczekiwany przez nas efekt i transmisja Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa upubliczniona na kanale Telewizji Wiekuistego Słowa EWTN Polska wróciła na swoje miejsce. Zespół YouTube zakomunikował, że posiadamy prawa autorskie do wykorzystywanych przez nas w oddzielnym kanale emisji utworów i nałożone sankcje na nasz kanał zostają cofnięte - opisał ks. Wiśniowski.

- Wyrażamy całym Zespołem EWTN Polska zadowolenie z faktu, że Zespół YouTube po uwzględnieniu naszych uzasadnionych roszczeń zdecydował się zdjąć blokadę Adoracji - dodał.

Biuro prasowe YouTube'a przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl, że kanał EWTN został zablokowany, ponieważ w jednej z jego transmisji pojawiła się piosenka, do której roszczenie prawnoautorskie zgłosiła wytwórnia muzyczna.

- Prawidłowo zadziałał automatyczny system wykrywania treści muzycznych objętych prawem autorskim na YouTube (Content ID), który w czasie rzeczywistym skanuje także przekazy na żywo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, YouTube jest w takiej sytuacji zobowiązany do zablokowania dostępu do treści. Właściciel kanału na kilka minut przed przerwaniem transmisji otrzymuje ostrzeżenie o zaprzestaniu streamowania treści chronionych prawem autorskim - opisano.

- Wyjaśnienie sprawy leży w takiej sytuacji po stronie właściciela kanału. W tym wypadku, gdy właściciel wyjaśnił kwestię praw autorskich, przywrócono możliwość transmisji na żywo - dodano.

 

Kanał youtube’owy EWTN Polska ma 109 tys. subskrybentów, a zamieszczone na nim 2,6 tys. materiałów (głównie transmisji nabożeństw i modlitw) zanotowało łącznie 6,8 mln odtworzeń. Kanał działa od sierpnia 2018 roku.

EWTN Polska ma też własny serwis internetowy oraz profile na innych platformach społecznościowych.

Według badania Mediapanel w marcu br. YouTube jako serwis www i aplikacja mobilna zanotował  25,65 mln polskich użytkowników i 87,9 proc. zasięgu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Wiekuistego Słowa przez dobę zablokowana na YouTubie. „To wyraz dyskryminacji katolików”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Alexx
Zachciało się stalinowskiego szczucia na ludzi to niech się nie dziwią, że ich się blokuje.
odpowiedź
User
Kij w dziąsło wiadomo komu
Za platformy katolicy nie byli tak prześladowani jak teraz.
odpowiedź
User
mery
Kazdy kanał kleru powinien byc prewencyjnie blokowany za wspieranie pis, tuszowanie ped ofilii, mieszanie sie w zycie osobiste Polek i malwers.acje finansowe. Oby jak najczesciej reka koncernow medialnych dosiegala fundame.ntalistow, czy w Polsce czy na swiecie
odpowiedź