SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Telewizji WP

Telewizja WP nie nadaje już programu informacyjnego „WP News” o godz. 11.50 i 16.50. Ukazuje się on o siódmej rano. Rzecznik prasowy Wirtualnej Polski tłumaczy to w rozmowie z Wirtualnemedia.pl analizami i preferencjami widzów. 

Według koncesji, programy informacyjne w Telewizji WP nie mogą stanowić mniej niż 1 proc. tygodniowego czasu antenowego w godz. 6-23. Obecnie „WP News” trwa blisko dwadzieścia minut. Przed południem jest nadawany program rozrywkowy „Prosto z grilla” albo seriale dokumentalne. Przed siedemnastą można oglądać (od poniedziałku do środy) serial kryminalny „Morderstwa w Midsomer” lub dokumenty.

- Zmiana w ramówce Telewizji WP wynika z wewnętrznych analiz i preferencji widzów, którzy zarówno w serwisach online, jak i w telewizji, z treści informacyjnych chętnie korzystają rano - mówi Wirtualnemedia.pl Michał Siegieda, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej WP Holding i rzecznik prasowy.

Program informacyjny ma teraz bardziej pogłębioną formułę. – „WP News” jest teraz emitowany od poniedziałku do piątku o 7.00, został wydłużony i jest przygotowywany wcześniej, dzięki czemu zawiera również analizy i opinie ekspertów dotyczące bieżących wydarzeń. Prowadzącymi pozostają: Patrycjusz Wyżga, Agata Malec oraz Paweł Pawłowski – wyjaśnia Siegieda.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Kilka dni temu spółka Wirtualna Polska Media, odpowiadająca za redakcje i biuro reklamowe holdingu Wirtualna Polska, zapowiedziała zwolnienie do 120 osób, czyli 10 proc. swojej obecnej załogi.  W mailu do pracowników Wirtualna Polska Media podkreślono, że decyzja o przeprowadzeniu zwolnień grupowych „była trudna, ale jest niezbędna do zapewnienia długoterminowej stabilności i konkurencyjności naszej firmy”.

Telewizja WP dostępna na MUX-8

Telewizja WP zadebiutowała w grudniu 2016 roku na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Na początku działalności stacji programy informacyjne  i publicystyczne miały być jednym z jej głównych atutów.  Już w 2017 roku zlikwidowano „#dziejesię” i „#dzieńdobryWP”. Pierwszy program początkowo miał dwa wydania dziennie: o 16:50 (najczęściej prowadził je Maciej Orłoś) i po godz. 18 (jego gospodarzem był m.in. Igor Sokołowski). Jesienią 2017 roku pracę straciło blisko 20 osób.

Telewizja WP nie jest jedynym nadawcą, który podjął taką decyzję. Podobnie oszczędności zarządziła Nowa TV, przejęta przez Grupę Polsat Plus. Nadawcy od lat krytykują ósmy multipleks. Twierdzą, że jego realny zasięg jest mniejszy niż pozostałych, ponieważ nadaje w paśmie VHF. Pozostałe multipleksy są dostępne na UHF i część widzów bez bardziej rozbudowanego systemu antenowego nie odbiera MUX-8. Stacje z ósmego multipleksu jako jedyne naziemnej telewizji cyfrowej są też nadawane w jakości SD. Pod koniec czerwca Urząd Komunikacji Elektronicznej może zgodzić się na migrację multipleksu na DVB-T2/HEVC. Wtedy będzie możliwe nadawanie w HD.

W skład MUX-8 wchodzą także: Nowa TV, Metro, Zoom TV i od niedawna ViDoc TV. Trwa konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w którym zostaną wyłonione dwie wyspecjalizowane stacje, które zasilą multipleks. O nadawanie ubiegają się cztery podmioty: TV2 Média (PTV), Telewizja Republika (Republika), Fratria (wPolsce24), Polskie Wolne Media (Polska24).

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Telewizji WP

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lol
A co to jest WP News?
odpowiedź
User
radomir
Program powinien prowadzić Klaudiusz Michalec. Zdolny i przystojny
odpowiedź
User
Rafał Trzaskowski
Po co nam wiadomości w polskiej telewizji, skoro mamy DW News w Berlinie.
odpowiedź