SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizje dla ofiar katastrofy na Śląsku

Zarząd Telewizji Polsat postanowił przekazać pół miliona złotych. Podobnie robią inne telewizje.

Tragedii jaka wydarzyła się w sobotę na Śląsku nie są obojętne stacje telewizyjne, które postawiły pomóc ofiarom katastrofy.

Wczoraj Zarząd Telewizji Polsat podjął decyzję o wznowieniu emisji reklam i postanowił przekazać pół miliona złotych z uzyskanych wpływów na pomoc ofiarom katastrofy
w Katowicach.

W akcję włączyła sie również telewizja TV 4, która przekaże część dochodu z emisji reklam (od 16.00 we wtorek i środa), na rzecz ofiar w Chorzowie.

Z kolei telewizja VIVA Polska  podjęła decyzję o przekazaniu przychodów z reklam emitowanych w czasie trwania żałoby narodowej. 

Podobnie postąpi firma Zone Vision Networks,  międzynarodowy producent i dystrybutor telewizyjnych kanałów tematycznych oraz właściciel kanałów: Europa Europa, Reality TV, Romantica i Club. Firma przekaże dochód ze sprzedaży czasu reklamowego na pomoc poszkodowanym.

W dniach 30 stycznia - 1 lutego 2006 roku, czyli w okresie żałoby narodowej, na wszystkich czterech kanałach należących do firmy mitowana jest plansza informująca, iż właśnie w tych dniach przychód z emisji reklam przeznaczony zostanie na pomoc ofiarom tragedii w katowickiej Hali Targowej.

Ten sam sposób pomocy wybrała też telewizja Canal+.

Inny rodzaj wsparcia wybrała telewizji publiczna, która włączyła się w akcję Caritas Polska.  Od 29 stycznia do końca tygodnia w TVP1, TVP2 i TVP3 Regionalnej emitowane będą specjalne spoty (przygotowane przez Telewizję Polską) informujące o akcji, w której uczestniczą operatorzy wszystkich sieci komórkowych.

Przekazane na ten cel pieniądze Caritas przeznaczy na leczenie, rehabilitację i  pomoc psychologiczną dla poszkodowanych i ich rodzin.

Widzowie mogą pomóc ofiarom katastrofy w Katowicach i ich rodzinom wysyłając sms o treści KATOWICE na numer 72 720 (taki sam numer we wszystkich sieciach). Koszt jednego sms–a wynosi 2 złote + VAT. Mogą również przekazać dary rzeczowe do wszystkich placówek Caritas w Polsce i dokonywać wpłat na konto Caritas Polska:

PKO BP SA I O/Centrum Warszawa
70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
z dopiskiem: KATOWICE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizje dla ofiar katastrofy na Śląsku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl