SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizory LG Smart z nowym rozwiązaniem ACR. Czas na usługę LG Ads Solutions

Firma LG Electronics ogłosiła wprowadzenie na rynek technologii automatycznego rozpoznawania treści (ACR – Automatic Content Recognition), stanowiącej własność LG Ads Solutions. Rozwiązanie to zastąpi dotychczasową technologię, a wyposażone w nie zostaną miliony telewizorów LG Smart w 27 krajach Europy, Afryki, Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej i Australii.

Article

Udostępniona przez firmę LG Ads Solutions technologia ACR jest już aktywna na telewizorach LG Smart w Stanach Zjednoczonych. Wraz z jej rozpowszechnieniem na rynku dane z telewizji LG CTV (Connected TV – telewizja hybrydowa) będą dostępne wyłącznie za pośrednictwem usługi LG Ads Solutions.

"Dane ACR są zgodne ze wszystkimi globalnymi i krajowymi przepisami o ochronie danych osobowych konsumenta. Pomagają one zrozumieć markom przez zanonimizowane dane, jak często w danym gospodarstwie domowym oglądane są określone reklamy telewizyjne. Firmy mogą skorzystać, np. zwiększając poziom częstotliwości wyświetlania reklam w gospodarstwach domowych, które oglądają je zbyt rzadko. Mogą również ograniczyć częstotliwość w gospodarstwach, które oglądają je zbyt często lub też zdobyć widzów w gospodarstwach domowych, do których docierają reklamy konkurencji. Jedną z największych zalet jest jednak to, że firmy i agencje reklamowe dowiedzą się, do których gospodarstw domowych w ogóle nie docierają z reklamą, gdyż zrezygnowano w nich z tradycyjnej telewizji. Dane te mogą być również wykorzystane do pomiaru skuteczności reklam. Pokazują bowiem, czy reklama zachęciła widza do obejrzenia konkretnego programu telewizyjnego, filmu lub, czy przyczyniła się do pobrania lub zarejestrowania aplikacji albo usługi streamingowej." - czytamy w komunikacie LG.

Obecnie LG Ads Solutions wspiera kampanie CTV w ponad 40 krajach na całym świecie. Wszystkie marki, które zostaną objęte wdrożeniem tej technologii, będą mogły natychmiast rozpocząć współpracę z LG Ads Solutions. Według LG, pozwoli to im lepiej zrozumieć grupę odbiorców telewizyjnych w swoich krajach, wskazać segmenty odbiorców i zoptymalizować zasięg, a także częstotliwość oraz skuteczność reklam w telewizji liniowej i streamingowej.

Dołącz do dyskusji: Telewizory LG Smart z nowym rozwiązaniem ACR. Czas na usługę LG Ads Solutions

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl