SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe w Gorzowie Wielkopolskim

W dniach 5-6 listopada br. w Gorzowie Wielkopolskim będzie działało Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe. Jego celem jest przekazanie mieszkańcom województwa lubuskiego najważniejszych informacji o cyfryzacji naziemnej telewizji.

Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe w Gorzowie Wielkopolskim

Akcja, która wystartowała 11 października w Sulęcinie, kierowana jest przede wszystkim do grup zagrożonych wykluczeniem cyfryzacyjnym: seniorów, osób samotnych, niepełnosprawnych, mających kłopoty z obsługą techniczną urządzeń, mieszkańców wsi i małych miejscowości, dzieci i młodzieży. Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe do 6 grudnia br. odwiedzi 25 lubuskich i wielkopolskich miejscowości. Do tej pory były to, poza Sulęcinem, również: Łęknica, Kostrzyn, Świebodzin, Szprotawa, Skwierzyna i Słubice. Kolejne miejsca, które zaplanowano na mapie przejazdu miasteczka, to Kożuchów i Dobiegniew.

Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe Oddziału TVP w Gorzowie Wielkopolskim ma formę namiotu o średnicy 10 metrów. Mieści 4 telewizory nowej i 2 starszej generacji, wyposażone w dekodery DVB-T, na których emitowane są spoty i audycje cyfryzacyjne. W miasteczku pracuje: wóz satelitarny TVP Gorzów Wielkopolski, nadający wejścia na żywo dla TVP INFO, TVP1, TVP2 i antenę regionalną, a także wóz Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który podaje natężenie sygnału cyfrowego naziemnego w danym miejscu.

W miasteczku odbywają się wykłady i konkursy o tematyce cyfryzacyjnej. Można tam też uzyskać praktyczną wiedzę, jaki dobrać odpowiedni sprzęt i jak go zamontować. Specjalistami do dyspozycji odwiedzających są pracownicy: TVP Gorzów Wielkopolski, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Zielonej Górze oraz Związku Importerów i Producentów Branży RTV i IT.

Miasteczko będzie usytuowane na Starym Rynku Gorzowa Wielkopolskiego i czynne 5 listopada od godz. 12.00 do godz. 20.00, a 6 listopada do godz. 21.00. Drugiego z tych dniu z Telewizyjnego Miasteczka Cyfrowego transmitowana będzie na antenie TVP Info konferencja prasowa pt. „Czy i jak jesteśmy przygotowani do wyłączenia naziemnej telewizji analogowej”. Ponadto ze studia telewizyjnego w Telewizyjnym Miasteczku Cyfrowym tego dnia nadawane będą również „Wiadomości” TVP1, a także „Informacje lubuskie”, wydanie specjalne programu „Telepopołudnie”, „Rozmowa Dnia” i „Minęła 20-ta” (emisja w TVP Info).

7 listopada 2012 r. w województwie lubuskim, jako pierwszym regionie w kraju, zostaną wyłączone nadajniki telewizji analogowej. W drugim etapie - 28 listopada - wyłączone zostaną stacje nadawcze w Gdańsku, Iławie i Poznaniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe w Gorzowie Wielkopolskim

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl