SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games chce wypłacić 73 mln zł dywidendy, będzie skupować swoje akcje

Zarząd producenta gier mobilnych Ten Square Games rekomenduje walnemu zgromadzeniu, żeby firma w br. wypłaciła 72,67 mln zł, po 10 zł na akcję. Ponadto chce, żeby spółka skupiła do 670 tys. akcji własnych po cenie jednostkowej w wysokości od 200 zł do 600 zł.

fot. materiały prasoweArticle

Proponowany dzień dywidendy przez  Ten Square Games to 5 lipca, a dzień jej wypłaty - 19 lipca.

Zgodnie z propozycją zarządu, pozostała część zysku (77,9 mln zł) miałaby trafić na kapitał rezerwowy przeznaczony na nabycie akcji własnych w celu umorzenia.

Propozycja zarządu dotycząca skupu akcji własnych zakłada utworzenie na ten cel kapitału rezerwowego w wysokości 134 mln zł. Akcje mają być nabywane w terminie dwunastu miesięcy od dnia podjęcia uchwały ZWZ.

Nabycie akcji ma nastąpić w celu ich umorzenia, wymiany na akcje lub udziały w toku dokonywanych przez spółkę przejęć lub rozdysponowania przez zarząd w inny sposób.

W 2020 r. spółka przeznaczyła na dywidendę łącznie 27,37 mln zł, czyli 3,78 zł na akcję.

W środę na koniec sesji kurs Ten Square Games wynosił 415 zł, co daje kapitalizację w wysokości 3,01 mld zł. Porozumienie akcjonariuszy, w którym są założyciele i byli szefowie spółki Arkadiusz Pernal i Maciej Popowicz, ma walory stanowiące 41,68 proc. jej kapitału.

Według szacunkowych danych w pierwszym kwartale br. Ten Square Games osiągnęło wzrost przychodów o 78 proc. do 169,6 mln zł.

Natomiast w ub.r. firma osiągnęła wzrost przychodów z 241,13 do 578,19 mln zł i zysku netto z 76,38 do 151,6 mln zł. Z kwartału na kwartał malała liczba użytkowników i budżet marketingowy jego hitowej gry „Fishing Clash”, za to wzrosty notuje „Hunting Clash”.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games chce wypłacić 73 mln zł dywidendy, będzie skupować swoje akcje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl