SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games inwestuje 3,5 mln dolarów w producenta gier RPG

Producent gier mobilnych Ten Square Games za ok. 3,5 mln dolarów przejął 24,8 proc. udziałów firmy Gamesture tworzącej gry RPG. Zyskała też opcję kupna jej pozostałych udziałów.

W komunikacie giełdowym Ten Square Games podano, że firma zawarła ze wspólnikami Gamesture umowę inwestycyjną, na podstawie której nabył udziały w tej spółce, stanowiące 24,8 proc. kapitału zakładowego. Całkowita kwota inwestycji Ten Square Games w Gamesture wynosi ok. 3,5 mln dolarów.

Do nabycia doszło w drodze kupna części istniejących udziałów od jednego z dotychczasowych wspólników oraz objęcia nowych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Gamesture.

- Konsekwentnie realizujemy strategię, która zakłada pozyskiwanie do Grupy utalentowanych zespołów, mających w portfelu pierwsze udane tytuły i realny potencjał wzrostu. Rozwój Gamesture śledziliśmy z uwagą przez ostatnie kilka lat, obserwując jego kolejne sukcesy rynkowe i efektywną realizację strategii rozwoju. Inwestując w spółkę wyspecjalizowaną w gatunku RPG, poszerzamy portfolio produktów o ten segment, co pozwoli nam dotrzeć do nowych kategorii graczy. Wierzymy również w potencjał synergii pomiędzy naszymi firmami, głównie w obszarze strategii produktowej, marketingu i technologii - uzasadnia Maciej Zużałek, CEO w Ten Square Games.

Gamesture ma dwie główne gry i 68 pracowników

Jak podano, dotychczasowi wspólnicy przyznali Ten Square Games opcję call, umożliwiającą zwiększenie udziału w Gamesture po upływie trzech lat oraz po upływie pięciu lat od daty transakcji. Docelowo spółka będzie mogła nabyć do 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Gamesture.

- Struktura transakcji zapewnia Gamesture optymalne wsparcie finansowe w wypuszczeniu na rynek nowych gier. Daje nam jednocześnie możliwość stopniowego zwiększania zaangażowania kapitałowego w dłuższym okresie, kreując wartość dodaną dla akcjonariuszy TSG – komentuje Piotr Królewski, head of M&A w Ten Square Games.

Gamesture jest spółką wyspecjalizowaną w gatunku RPG, której 68-osobowy zespół działa w studiach w Krakowie i Poznaniu. Spółka powstała w 2014 r. i obecnie jej dwa główne tytuły to: „Questland”, osadzony w świecie fantasy i umożliwiający turowy system walki, oraz „Slash _ Roll”, oparty o model walk zespołowych PvP (player vs. player).

Dwa kolejne tytuły Gamesture są obecnie na etapie produkcji.

- Mamy podobną filozofię pracy, kierujemy się tymi samymi wartościami i wspólnie mamy ogromny apetyt na dalszy rozwój. Cieszymy się z transakcji, bo w optymalny sposób łączy ona potencjał i ambicje obu stron - podkreśla Tomasz Drożdżyński, CEO w Gamesture.

W związku z transakcją Drożdżyński odszedł z rady nadzorczej Ten Square Games, pozostaje natomiast w zarządzie Gamesture.

Ten Square Games bez inwestora, wydał 45 mln euro na przejęcie

W połowie ub.r. Ten Square Games zawarł umowę kupna za 45 mln euro 100 proc. udziałów włoskiej spółki Rortos wydającej symulatory lotów na urządzenia mobilne.

Równocześnie firma rozpoczęła przegląd opcji strategicznych, informując, że wśród rozważanych scenariuszy jest pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego. W październiku przegląd został zakończony bez rezultatów, a spółka obniżyła maksymalnie o 8 proc. wysokość powtarzalnej EBITDA za rok obrotowy 2021 na potrzeby programu motywacyjnego.

W styczniu br. Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal, założyciele Ten Square Games, w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) sprzedali 6 proc. akcji spółki za 138 mln zł. W poprzednich dwóch ABB Popowicz i Pernal zbyli akcje firmy za 577 mln zł.

W trzecim kwartale ub.r. Ten Square Games zanotował spadek przychodów rok do roku o 17,5 proc. do 148 mln zł, skorygowanego zysku EBITDA z 74,43 do 54,82 mln zł i zysku netto z 58,77 do 24,79 mln zł.

W piątek na koniec sesji giełdowej za akcję Ten Square Games płacono 214,60 zł, co daje kapitalizację w wysokości 1,57 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games inwestuje 3,5 mln dolarów w producenta gier RPG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl