SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games ze spadkiem wpływów o 15 proc., dwie trzecie z „Fishing Clash”

W pierwszym kwartale br. produkująca gry wideo firma Ten Square Games zanotowała szacunkowo 142,8 mln zł przychody ze sprzedaży, z czego 94,5 mln zł z płatności w grze „Fishing Clash”.

fot. materiały prasoweArticle

W szacunkowej kwocie płatności 94,5 mln zł odnosi się do płatności wygenerowanych przez grę „Fishing Clash” (wyłączając przychody licencyjne z Chin), co stanowi ok. 66 proc. skonsolidowanych przychodów. Kolejne 32,4 mln zł (23 proc.) odnosi się do płatności w grze „Hunting Clash”

Przychody nie uwzględniają wpływów odroczonych w czasie.

W pierwszym kwartale ub.r. Ten Square Games miało 174,11 mln zł przychodów, 55,92 mln zł zysku operacyjnego i 52,68 mln zł zysku netto. Poziom 170 mln zł wpływów firma przekroczyła jeszcze w trzecim kwartale 2020 roku (179,26 mln zł).

Z kolei w całym ub.r. Ten Square Games przy wzroście przychodów z 578,19 do 634,04 mln zł zanotowało spadek zysku netto ze 151,6 do 141,26 mln zł. Zmalały wpływy z  „Fishing Clash”, natomiast przychody z „Hunting Clash” ustabilizowały się na poziomie ok. 30 mln zł kwartalnie.

Ten Square Games bez inwestora, wydał 45 mln euro na przejęcie

W połowie ub.r. Ten Square Games zawarł umowę kupna za 45 mln euro 100 proc. udziałów włoskiej spółki Rortos wydającej symulatory lotów na urządzenia mobilne.

Równocześnie firma rozpoczęła przegląd opcji strategicznych, informując, że wśród rozważanych scenariuszy jest pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego. W październiku przegląd został zakończony bez rezultatów, a spółka obniżyła maksymalnie o 8 proc. wysokość powtarzalnej EBITDA za rok obrotowy 2021 na potrzeby programu motywacyjnego.

W styczniu br. Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal, założyciele Ten Square Games, w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) sprzedali 6 proc. akcji spółki za 138 mln zł. W poprzednich dwóch ABB Popowicz i Pernal zbyli akcje firmy za 577 mln zł.

Z kolei w połowie marca br. Ten Square Games za ok. 3,5 mln dolarów przejął 24,8 proc. udziałów firmy Gamesture tworzącej gry RPG. Zyskał też opcję kupna jej pozostałych udziałów.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games ze spadkiem wpływów o 15 proc., dwie trzecie z „Fishing Clash”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl