SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska skrytykowana za wytknięcie nowej minister finansów, że urodziła się w ZSRR. „Szokujący atak”

Portal Wirtualna Polska krótko przed powołaniem Teresy Czerwińskiej na funkcję ministra finansów podał, że Czerwińska urodziła się na terytorium ZSRR, a na drugie imię ma Tatiana. - Trudno uwierzyć, że po latach debat na temat Polaków na Wschodzie jako zarzutu wobec polityka można użyć miejsca jego urodzenia w ZSRR - skomentował Jerzy Haszczyński z „Rzeczpospolitej”. - Podaję mało znany fakt z życiorysu Pani Minister. Nigdzie nie napisałam, że to ją dyskredytuję - broniła się Magda Mieśnik, autorka tekstu na WP.pl.

Article

Tekst Magdy Mieśnik o Czerwińskiej pojawił się na portalu WP.pl 7 stycznia, gdy była jeszcze wymieniana jako kandydatka na ministra finansów. „Kandydatka PiS na ministra finansów urodziła się w ZSRR. Nieznana przeszłość Teresy Czerwińskiej” - brzmi tytuł publikacji, a jej pierwsze zdania: „Teresa Czerwińska w najbliższych dniach może zostać ministrem finansów. Mało znany jest jednak fakt, że ekspertka od budżetu urodziła się w ZSRR. - Służby popełniły błąd. Taka osoba nie powinna być nawet wiceministrem - mówi Wirtualnej Polsce polityk, który zasiada w sejmowej komisji ds. służb specjalnych”.

Dalej zamieszczono wypowiedź rzecznika Ministerstwa Finansów, który zapewnił, że Teresa Czerwińska, wcześniej wiceminister nauki i wiceminister finansów, była sprawdzana przez służby specjalne, które nie zgłosiły żadnych zastrzeżeń mogących skutkować odmówieniem jej dostępy do niejawnych dokumentów. - Rozpowszechniane w tonie sensacji informacje są próbą jej dyskredytacji z powodu miejsca urodzenia. Tymczasem jest ona przykładem, jak owocne może być wsparcie udzielane przez Polskę rodakom na Wschodzie, m.in. przez stypendia czy pomoc w powrotach - zaznaczył.

Artykuł skrytykowali niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze. - Ma na drugie Tatiana!!! Brejking. Po IIWŚ sporo Polaków zostało na Litwie/Łotwie i nie bardzo miało na to wpływ - kpił Bartek Godusławski z „Dziennika Gazety Prawnej”. - Strach pomyśleć, co przeczytamy, jak ktoś tej pani zdradzi, że np. Henryk Wujec urodził się w Generalnym Gubernatorstwie - stwierdził Michał Potocki, też z „DGP”. - Konstrukcja tekstu godna GaPola („Gazety Polskiej” - przyp.). „Podobno miała problemy z dostępem do informacji niejawnych” i za chwilę zaprzeczenie Ministerstwa Finansów - skrytykował Hubert Biskupski, zastępca redaktora naczelnego „Super Expressu”. - Ton stalinowskiego donosu. Koniec kropka - skomentowała Marzena Paczuska, doradzająca zarządowi TVP, poprzednio szefowa „Wiadomości”.

Magda Mieśnik broniła swojego artykułu. - Wcześniej nie wiedziałam o pochodzeniu Pani Minister. Teraz jest kandydatką na konstytucyjnego ministra. Nie podaje takiej informacji w swoich bio - tłumaczyła. - Podaję mało znany fakt z życiorysu Pani Minister. Nigdzie nie napisałam, że to ją dyskredytuje - zapewniła.

Głos w dyskusji zabrał też Jerzy Haszczyński, szef działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”. W tekście we wtorkowym wydaniu dziennika napisał, że trudno mu uwierzyć, iż „po latach debat na temat Polaków na Wschodzie jako zarzutu wobec polityka można użyć miejsca jego urodzenia w ZSRR.”- W ten sposób zaatakował wiceminister finansów portal Wirtualna Polska. Jak mamy rozumieć, jest to Rosjanka, zapewne związana ze służbami, skoro interesuje się nią IPN. To szokujące. Czołowy portal w Polsce określa przydatność ludzi do pełnienia funkcji na podstawie miejsca urodzenia, imion i wpisów w katalogach - skrytykował dziennikarz.

Swój tekst Haszczyński zakończył mocną pointą: - Gdy w latach 90. dużo przebywałem wśród Polaków na Wschodzie, często się skarżyli, że po upadku ZSRR ukochana Polska źle ich potraktowała – są w niej zwani Ruskimi. Teraz czołowy portal poszedł jeszcze dalej, dla niego Polacy zza wschodniej granicy są z założenia podejrzani. A może wszyscy urodzeni poza Polską?

Na Twitterze zaś publicysta ocenił: „Atak na polskiego polityka za to że jego rodzice żyli w ZSRR, jest jednak szokujący”.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. strony i aplikacje internetowe Grupy Wirtualna Polska zanotowały 21,25 mln realnych użytkowników i 3,69 mld odsłon, a sam portal WP.pl - 15 mln użytkowników i 2,58 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska skrytykowana za wytknięcie nowej minister finansów, że urodziła się w ZSRR. „Szokujący atak”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
George
Hahaha. Czy to jest najmocniejszy hak, jaki ma medialna opozycja na nowych ministrów? Bo jeśli jej drugie imię jest takim hakiem (nota bene, Obama ma Husajn), to czuję bezradność w mediach po odwołaniu Szyszki, Macierewicza i Waszczykowskiego.
22 10
odpowiedź
User
król
Zawsze zarzucano, że Pis grzebie w życiorysy. Ale oni chociaż pokazywali, że ktoś np. donosił do sb (np. Bolek, kimkolwiek by on nie był). Ale opozycja robi to samo, tylko wynaleźli, że ktoś ma na drugie Tatiana. Ale bieda.
21 14
odpowiedź
User
szczera
Ludzie/...........co ma "D" do słońca?????? No ale złośliwość ludzka nie ma granic.!!!!!!!!
18 8
odpowiedź
User
Dax
Machalki szukają dna.
10 9
odpowiedź
User
Tess
Ale jesteście podli jak Petru to wypominaliście,że jeździł do ZSRR do rodziców i uważaliście ,że był donosicielem.Zastanówcie się zanim coś napiszcie i Wy katolicy nie oczerniajcie i nie osądzajcie ludzi. NIe jestem partyjna i nie widzę na arenie partii ,która by mi odpowiadała ,a już trochę przeżyłam bo wszyscy ,którzy odgrywają się do władzy myślą tylko jak tu się nachapać i robią to okradają nas Polaków ,a obecna władza robi to bezczelnie i ich bezczelność nie ma granic.Wskażcie ,która władza zatroszczyła się o ludzi na dole .Tylko myślą jak ich oskubać z pieniędzy.
8 10
odpowiedź