SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tesco przystępuje do Karty Różnorodności

Tesco dołączyło do Karty Różnorodności - międzynarodowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską, zobowiązując się do  podejmowania działań na rzecz równości i różnorodności w miejscu pracy.

Article

Podpisanie Karty Różnorodności zobowiązuje sygnatariuszy do wprowadzenia rozwiązań, które przeciwdziałają dyskryminacji w organizacji oraz angażują pracowników i partnerów do działania.

– Podpisanie Karty Różnorodności było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ zasady zawarte w deklaracji są zgodne z naszymi wartościami. Traktujemy innych tak jak sami chcieliby być traktowani. Zależy nam, by stworzyć miejsce pracy, w którym pracownicy są szanowani, akceptowani i czują się bezpiecznie – podkreśla Joanna Lenartowicz, menadżerka personalna Tesco w Polsce.

Co to jest Karta Różnorodności?

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską  i realizowana przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. Każdy z sygnatariuszy ma obowiązek wprowadzenia zapisów Karty do swojej organizacji, promocji działań w tym zakresie i ich raportowania raz w ciągu roku. Na podstawie deklaracji firmy dzielą się dobrymi praktykami w zakresie polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością.

W Polsce Koordynatorem Karty Różnorodności jest Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tesco przystępuje do Karty Różnorodności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl