SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Thales Alenia Space zbuduje satelitę komunikacyjnego dla koreańskiego KT SAT

KT SAT Corporation, wiodący dostawca usług satelitarnych w Korei Południowej, oraz Thales Alenia Space zawarły kontrakt na budowę satelity komunikacyjnego KOREASAT 6A.

Nowy satelita zastąpi używanego obecnie KORESAT 6 (screen: YouTube/kt sat)Article

KOREASAT 6A zastąpi obecnego satelitę KORESAT 6 i będzie dostarczał zarówno stały serwis satelitarny (FSS), jak i nadawczy serwis satelitarny (BSS) dla Korei Południowej. Zostanie umieszczony na orbicie geostacjonarnej znajdującej się na 116 stopniu długości geograficznej wschodniej.

Thales Alenia Space, spółka joint venture Thales (67 proc.) i Leonardo (33 proc.), jako główny wykonawca prac jest odpowiedzialny za projekt, budowę, testy i dostawę naziemną satelity, a następnie usługi pozycjonowania orbitalnego i badań na samej orbicie. Ponadto Thales Alenia Space przeszkoli i wesprze zespół inżynierski klienta na miejscu oraz zapewni pomoc operacyjną przez cały okres eksploatacji satelity.

KOREASAT 6A zostanie zbudowany na sprawdzonej platformie Spacebus 4000B2 i będzie wyposażony w sześć transponderów BSS i 20 transponderów FSS. Taka moc nadajników pozwoli na zapewnienie łączności na całym obszarze Korei Południowej. Dostawa KOREASAT 6A planowana jest w czwartym kwartale 2024 roku. Satelita w momencie startu będzie ważył około 3,5 tony, a jego żywotność wyniesie 15 lat.

„Chciałbym podziękować KT SAT za naszą współpracę i za niesłabnące zaufanie wobec Thales Alenia Space. Ten kontrakt otwiera nowy rozdział wieloletniego i udanego partnerstwa pomiędzy naszymi firmami: KOREASAT 6A jest już piątym satelitą zbudowanym przez Thales Alenia Space dla KT SAT” - powiedział Hervé Derrey, CEO Thales Alenia Space.

„Po przeprowadzeniu przetargu cieszymy się, że po raz kolejny najlepszą ofertę dostarczyła nam firma Thales Alenia Space i to właśnie ją możemy zaprosić do projektu budowy naszego nowego satelity. KOREASAT 6A zapewni KT SAT zdolność do świadczenia najwyższej jakości usług satelitarnych dla swoich lojalnych klientów. Cieszy nas, że w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju na rynku usług satelitarnych KT SAT ma wsparcie Thales Alenia Space” – powiedział David Kyunmin Song, CEO KT SAT.

„Thales Alenia Space ma duże doświadczenie w budowaniu i obsłudze satelitów komunikacyjnych na całym świecie. Łańcuch dostawców do Spacebus wdrażamy z powodzeniem w Polsce od 2015 r. i naszą ambicją jest to, aby polskie firmy były w programie standardowymi dostawcami podsystemów. Wdrożony transfer wiedzy i technologii, m.in. w tym projekcie, pomaga zwiększyć konkurencyjność i kompetencje partnerskich podmiotów w kraju, umożliwiając im tym samym wejście do jednej z dynamicznie rozwijających się gałęzi przemysłu kosmicznego na rynku globalnym” – komentuje nowy kontrakt Andrzej Banasiak, dyrektor Thales Alenia Space w Polsce.

Od momentu powstania Kumsan Satellite Service Center w 1970 roku, KT SAT (w całości należący do KT) jest liderem koreańskiej branży nadawczej i telekomunikacyjnej w Azji. KT SAT wykorzystuje łącznie pięć satelitów, aby zapewnić usługi dostosowane do potrzeb użytkowników i globalny zasięg satelitarny w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. KOREASAT dociera do większości regionów, w których klienci potrzebują usług satelitarnych, w tym na kontynent azjatycki i afrykański z C-band Hemi Beam, zapewniając tym samym bardzo wysoką moc KuBand Regional Beam w Azji Południowo-Wschodniej i Afryce Subsaharyjskiej.

ThalesAlenia Space dostarcza rozwiązania z zakresu telekomunikacji, nawigacji, obserwacji Ziemi, zarządzania środowiskiem, badań, nauki i infrastruktury orbitalnej. Zarówno rządy, jak i prywatni przedstawiciele przemysłu polegają na ThalesAlenia Space w zakresie opracowywania systemów satelitarnych, które zapewniają połączenie i pozycjonowanie w dowolnym miejscu i czasie, obserwują naszą planetę, ulepszają zarządzanie jej zasobami, a także eksplorują Układ Słoneczny i przestrzeń poza nim.

ThalesAlenia Space w 2020 roku osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości ok. 1,85 mld euro i zatrudniała ok. 7,7 tys. pracowników w 10 krajach w 17 lokalizacjach w Europie (w tym w Polsce) oraz w USA.

Dołącz do dyskusji: Thales Alenia Space zbuduje satelitę komunikacyjnego dla koreańskiego KT SAT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl