SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

The Dust tworzy studio Two Horizons. Zajmie się grami symulacyjnymi

Producent i wydawca gier The Dust założył spółkę zależną – Two Horizons. Studio będzie odpowiadało za produkcję symulatorów, w tym m. in. za kontynuację projektów zapowiedzianych przez The Dust: Car Thief, Hotel Renovator, Aquapark Renovator, Airport Renovator i Exterminator Simulator. Nową spółką pokieruje Jakub Wolff, prezes zarządu The Dust.

Article

Two Horizons to druga spółka zależna The Dust. 24 lipca br. wrocławski producent i wydawca powołał Game Island, która zajmuje się produkcją gier z gatunku survival.

Two Horizons nową spółką w portfelu The Dust

Zgodnie ze strategią rozwoju The Dust, spółka zamierza w ramach tworzonej grupy kapitałowej realizować działalność w obszarach produkcji gier indie premium, średnio budżetowych gier survivalowych oraz średnio budżetowych symulatorów. Nowe studio będzie zajmowała się produkcją gier z gatunku symulatorów. Wydawcą wszystkich produkcji Two Horizons będzie The Dust.

- Dla przejrzystości komunikacji zarówno z rynkiem kapitałowym jak i z graczami chcemy budować silne i rozpoznawalne brandy dla wszystkich trzech rodzajów działalności, a także pozycję samego The Dust jako wydawcy. Jednocześnie chcąc zapewnić identyfikację poszczególnych zespołów z trzema filarami naszej działalności, postanowiliśmy budować pierwszy filar w ramach spółki The Dust, a dwa pozostałe w ramach spółek zależnych. Założone w lipcu br. Game Island zajmuje się produkcją gier survivalowych, natomiast powołane dzisiaj Two Horizons zajmie się produkcją symulatorów - komentuje Jakub Wolff, prezes zarządu The Dust oraz prezes Two Horizons.

Studio Two Horizons będzie odpowiedzialne za kontynuację produkcji 5 zapowiedzianych symulatorów przez The Dust -  Car Thief, Hotel Renovator, Aquapark Renovator, Airport Renovator oraz Exterminator Renovator.

- Część gier symulatorowych jest już na etapie produkcji bądź w fazie marketingowej po zakończonym etapie preprodukcji w The Dust. Chcemy przesunąć dokończenie produkcji tych gier do Two Horizons, która skupi się na produkcji gier symulatorowych. Do nowego studia trafią również osoby kluczowe dla poszczególnych projektów, które są w nie zaangażowane od początku trwania prac. Dzięki temu Two Horizons startuje ze zbudowanym portfelem produkcji w toku i szybciej niż inne startupy będzie osiągać przychody ze sprzedaży gier. Jednocześnie The Dust zachowa w tych projektach udział w przychodach odpowiedni do dotychczas poniesionych kosztów ich przygotowania. W najbliższym czasie zamierzamy opublikować kolejne zapowiedzi – dodaje Jakub Wolff.

W ub.r. The Dust zanotowała wzrost przychodów o 4,6 proc. do 1,55 mln zł oraz spadek wyniku netto z 88,8 tys. zł zysku do 658,3 tys. zł straty.

Wiosną ub.r. The Dust podpisała z pisarzem fantasy Jackiem Piekarą umowę dotyczącą produkcji i sprzedaży gry „I, the Inquisitor” opartej na cyklu jego książek. Budżet gry wyznaczono na ponad 7 mln zł, a w lipcu spółka zawarła umowę z inwestorem, który wyłożył 3 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: The Dust tworzy studio Two Horizons. Zajmie się grami symulacyjnymi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl