SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„The Four. Bitwa o sławę” od 16 października w piątkowe wieczory

Od 16 października w piątki o 22.10 Telewizja Polsat emitować będzie pierwszą edycję reality-show „The Four. Bitwa o sławę”. Stacja najpierw powtórzy wyemitowane wiosną pierwsze dwa odcinki, następnie widzowie zobaczą kolejne dwa będące premierami. Program zakończy mający miejsce 13 listopada finał, który ma się odbyć na żywo.

Article

„The Four. Bitwa o sławę” to polska wersja stworzonego w 2018 roku przez brytyjsko-izraelską firmę produkcyjno-dystrybucyjną Armoza Formats dla FOX formatu „The Four: Battle for Stardom”. Uczestnikami są wyłonieni z castingów utalentowani wokaliści reprezentujący różne gatunki muzyczne.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Pierwsza polska edycja „The Four. Bitwa o sławę” planowo miała się składać z ośmiu 2-godzinnych odcinków, które przewidziano do emisji w sobotnim prime-time wiosną 2020 roku. Program zadebiutował 7 marca. Pod koniec drugiego odcinka (14 marca) Telewizja Polsat poinformowała o zawieszeniu emisji nowego talent-show.

- Drodzy widzowie! W trosce o zdrowie twórców i uczestników show „The Four. Bitwa o sławę” podjęliśmy decyzję o zawieszeniu nagrań programu. Wkrótce podamy informację, kiedy wrócimy na antenę - poinformowano widzów na pasku.

Program powróci 16 października, emisja w piątki po 22.00

Z najnowszych informacji wynika, że „The Four. Bitwa o sławę” na antenę Polsatu powróci 16 października, program będzie emitowany w piątki około godz. 22.10.

W pierwszych dwóch tygodniach stacja powtórzy wyemitowane wiosną odcinki show. W kolejnych dwóch tygodniach widzowie zobaczą kolejne odcinki, które zostały nagrane tuż przed wybuchem pandemii COVID-19.

- Harmonogram produkcji zakładał nagrania programu w terminie luty - kwiecień. Nagraliśmy połowę serii, czyli cztery z ośmiu planowanych odcinków i wybuchła pandemia. Obecnie nie możemy wrócić do studia na dawnych zasadach, a w tym programie zgodnie z formatem niezbędna jest blisko 500-osobowa publiczność, która za pomocą telefonów z aplikacją decyduje o losach uczestników programu, wyłonionych przez jury. Bez jej czynnego udziału, nie można dokończyć nagrań show - jakiś czas temu komentowało biuro prasowe Telewizji Polsat.

Jak informował nadawca, decyzja o zakończeniu nagrań do kolejnych odcinków pierwszego sezonu programu na tym etapie wynika z „troski o bezpieczeństwo gwiazd, uczestników, osób pracujących przy tworzeniu show oraz zgromadzonej w studiu licznej publiczności”.

Pierwszą polską edycję „The Four. Bitwa o sławę” w piątym tygodniu (13 listopada) zakończy finał, który ma być realizowany na żywo. Finałowy odcinek będzie realizowany bez udziału publiczności, przy zastosowaniu wszystkich wymogów sanitarnych. Zwycięzcę programu wybiorą widzowie za pomocą głosowania internetowego na żywo. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł.

W finale wystąpi pełny skład jurorów „The Four - Bitwa o sławę”, czyli Natalia Nykiel, Kuba Badach oraz Igor Herbut. Specjalny odcinek ma poprowadzić Natalia Szroeder.

Formuła „The Four. Bitwa o sławę” składa się z dwóch rund. W pierwszej uczestnicy muszą zaśpiewać na żywo przed jurorami oraz publicznością studyjną. Ich występ oceniają jurorzy. Wymogiem przejścia do kolejnego etapu jest uzyskanie pozytywnych not od wszystkich jurorów (którzy głosują na „tak” lub „nie”).

W drugiej rundzie wokalista rywalizuje z jednym uczestnikiem z tzw. „wielkiej czwórki” (w tym gronie znajdują się już wcześniej wyłonieni przez jurorów wokaliści, którzy walczą o pozostanie w projekcie). Po występie duetu zgromadzona w studiu publiczność decyduje o tym kto ma zostać w programie. W finale programu z „wielkiej czwórki” wyłoniony zostanie zwycięzca.

Średnia widownia dwóch pierwszych odcinków talent-show „The Four. Bitwa o sławę” - pokazanych w soboty 7 i 14 marca o godz. 20.05 - wyniosła 861 tys. osób. Przełożyło się to na 5,73 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 7 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 6,17 proc. w grupie 16-59.

Przynajmniej przez 1 minutę każdy z odcinków obejrzało średnio 3,81 mln osób w grupie 4+ (w 16-49 było to 1,40 tys., a w 16-59 - 2,03 mln).

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 9,85 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „The Four. Bitwa o sławę” od 16 października w piątkowe wieczory

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MAX
Aż zapomniałem że mają coś takiego
11 8
odpowiedź
User
Klara
Nie wróżę sukcesu zwłaszcza że zaczynają od powtórek.
14 7
odpowiedź
User
Ert
Szacun za to, że kończycie to co zaczęliście. Powtórki niepotrzebne, wystarczyłoby zrobić skrót tego co się działo w dwóch odc. na początku trzeciego.
18 3
odpowiedź