SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W styczniu 2018 roku „The Guardian” przechodzi na rozmiar tabloidu

Brytyjski dziennik „The Guardian” zapowiedział, że od 15 stycznia 2018 roku jego drukowane wydanie zacznie ukazywać się w formacie tabloidu. Katharine Viner, szefowa gazety zapowiada, że choć rozmiar będzie mniejszy to wysoka jakość publikowanych w „The Guardian” treści pozostanie bez zmian.

Katharine Viner, redaktor naczelna „Guardiana”Katharine Viner, redaktor naczelna „Guardiana”

Plany dotyczące zmian w drukowanej wersji „The Guardian” Katharine Viner, szefowa dziennika ujawniła w programie telewizji BBC.

Zgodnie z zapowiedzią brytyjski tytuł ukazujący się na rynku od 1821 r. i należący obecnie do koncernu Guardian News and Media od 15 stycznia 2018 r. będzie sprzedawany w formacie tabloidu.

Od 2005 r. „The Guardian” jest oferowany w rozmiarze Berliner, wówczas też wydawca zakupił za kwotę 80 mln funtów linię technologiczną pozwalającą na druk w takim formacie. Zgodnie z zapowiedzią przygotowywanie gazety o rozmiarach tabloidu zostanie powierzone zewnętrznemu wykonawcy, zaś maszyny drukarskie przeznaczone do Berlinera będą wystawione na sprzedaż.

W rozmowie z dziennikarzami BBC Katharine Viner wyjaśniła, że tabloid jest najbardziej właściwym obecnie rozmiarem dziennika w czasach mobilności i cyfryzacji. Zapowiedziała też, że zmiana formatu nie spowoduje obniżenia jakości dziennikarskich treści dostarczanych przez „The Guardian”.

Dołącz do dyskusji: W styczniu 2018 roku „The Guardian” przechodzi na rozmiar tabloidu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nick
Można powiedzieć, że format goni treść, choć jeszcze nie dogonił. Tutaj byłaby konieczna zmiana do formatu gazetki szkolnej.
odpowiedź
User
Nick
Można powiedzieć, że format goni treść, choć jeszcze nie dogonił. Tutaj byłaby konieczna zmiana do formatu gazetki szkolnej.
odpowiedź