SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wraca „The Jerry Springer Show”

Stacja That's TV ogłosiła, że będzie transmitować odcinki „The Jerry Springer Show” o godzinie 10.00 rano czasu brytyjskiego od poniedziałku 5 czerwca. Będzie to hołd dla amerykańskiego gospodarza talk-show, który zmarł w kwietniu.

 

„The Jerry Springer Show”, NBCArticle

„The Jerry Springer Show” był produkowany przez NBCUniversal Syndication Studios w USA w latach 1991-2018 i stał się światowym fenomenem, emitowanym w ponad 40 krajach. W połowie lat 90. trzy tysiące Amerykanów dziennie dzwoniło, aby dostać się do programu, a do 1998 r. był to najwyżej oceniany dzienny talk-show w Stanach Zjednoczonych, pokonując samą Oprah. Stacja That's TV kupiła prawa do emisji odcinków 24. sezonu programu.

Oświadczenie stacji

Szef That's TV, Kris Vaiksalu, powiedział: „Jerry Springer był ikoną telewizyjną i pionierem reality TV, pokazując prawdziwych ludzi i ich życie. Jerry był powszechnie chwalony jako gospodarz, ponieważ nie oceniał i zawsze miał dobry humor”.

„Przez całe życie Jerry opowiadał się za marginalizowanymi i niereprezentowanymi. Kiedyś żartował, że skończy w piekle. Jednakże, i mówię to jako ktoś, kto studiował teologię, postrzegam Springera jako współczesnego proroka, którego słynne monologi promowały życzliwość i empatię”.

Kris Vaiksalu dodał: „Nasza stacja stara się nadawać programy definiujące epokę, a nie ma bardziej kultowego dziennego programu telewizyjnego na świecie niż »The Jerry Springer Show«. Był fundamentem kultury popularnej przez trzy dekady. Jerry zostanie zapamiętany jako urodzona w Wielkiej Brytanii supergwiazda, która na nowo zdefiniowała telewizję. Wszyscy, którzy pamiętają jego programy, byli zasmuceni, gdy dowiedzieli się o jego odejściu. That's TV jest dumna, że może oddać hołd tak niezwykłej osobowości, emitując sezon znanego na całym świecie programu”.

 „The Jerry Springer Show” często prezentował wyznania i konfrontacje między miłosnymi rywalmi, równocześnie zawsze bronił się przed snobizmem. Springer powiedział Jeremy'emu Paxmanowi w BBC2 „Newsnight” w 2014 roku: „Można zdecydować się tylko na pokazywanie w telewizji dobrze wyglądających, bogatych ludzi, którzy mówią po angielsku jak królowa, ale to nie odzwierciedlałoby całego społeczeństwa… Telewizja powinna odzwierciedlać całą naszą kulturę”.

Sam Springer powiedział w jednej z sekwencji „Final Thought” na koniec swojego programu: „Przez 25 lat robienia tego programu nigdy nie myślałem, że jestem lepszy niż ludzie, którzy pojawiają się na naszej scenie. Nie jestem lepszy. Miałem tylko więcej szczęścia”.

Emisja powtórek programu

„The Jerry Springer Show” nie był pokazywany na żadnym kanale w Wielkiej Brytanii od ponad 5 lat, chociaż powtórki nadal są nadawane za granicą. Będzie emitowany codziennie od g. 10:00 począwszy od  5 czerwca 2023 r. w That’s TV, która jest dostępna w całej Wielkiej Brytanii na platformach Freeview, Sky i Freesat.

Dołącz do dyskusji: Wraca „The Jerry Springer Show”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl