SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co wydarzy się w drugim sezonie „The Last of Us”?

Zeszłoroczny hit HBO, czyli „The Last of Us” błyskawicznie otrzymał zamówienie na drugi sezon, który aktualnie jest w trakcie realizacji. Craig Mazin, współtwórca serialu, od początku podkreślał, że po pierwszej odsłonie, wciąż ma „całkiem dużo historii do opowiedzenia” i że jego „celem jest zrobienie większej liczby odcinków niż tylko kolejny sezon. Powinniśmy być z wami jeszcze przez jakiś czas” – zapewniał. Teraz, gdy trwają prace na planie zdjęciowym, wiadomo już jakie lokacje znane z gry pojawią się w fabule nowych odcinków.

„The Last of Us”, HBO Max „The Last of Us”, HBO Max

W marcu ujawniono, że w drugim sezonie zobaczymy dom Joela. Wszystko stało się jasne, gdy ekipa serialu wynajęła nieruchomość w Mission w Kanadzie, zlokalizowaną w pobliżu pola golfowego. Dla fanów gry stało się oczywiste, że tam Joel zostanie zaatakowany przez Abby kijem golfowym. Czy to oznacza, że bohater niebawem pożegna  się z widzami?

Kolejną ujawnioną w ostatnich dniach lokacją jest apteka Weston’s Pharmacy, która znana jest z gry „The Last of Us: Left Behind” oraz „The Last of Us: II”.

Przypomnijmy, że w finale pierwszego sezonu, wędrówka Joela i Ellie do celu okazuje się pułapką. Jak się dowiadujemy, o życie Ellie w przeszłości walczyła jej matka, a za chwilę także Joel, który doprowadzając ją do szpitala, czyli celu ich wspólnej podróży, zmienia zdanie gdy dowiaduje się, jakim „badaniom” ma zostać poddana bohaterka. Scena odbicia Ellie z placówki, to popis aktorski Pedro Pascala.

Aktor nie tylko ma okazję, aby wykazać się w typowo sensacyjnym wątku, ale i pokazać swoje emocjonalne oblicze walcząc o Ellie z całym światem. Wybór, którego dokonuje bohater, jest kontrowersyjny. Możemy to rozpatrywać jako konflikt tragiczny – dobro jednostki kontra przywrócenie porządku starego świata, ocalenie wciąż niezainfekowanych ludzi i ofiarowanie im względnej normalności.

Co wydarzyło się dalej, dowiemy się, oglądając drugi sezon. Pierwszy sezon dostępny jest w ofercie HBO Max. Naszą recenzję znajdziecie tutaj.

Dołącz do dyskusji: Co wydarzy się w drugim sezonie „The Last of Us”?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl