SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bloober Team chce nakręcić serial na podstawie „The Medium”, ma umowę z Platige Image

Studio Bloober Team planuje realizację serialu fabularnego w oparciu o swoją hitową grę wideo „The Medium”. Na razie porozumiało się z Platige Image co do wstępnych prac, będą realizowane pod nadzorem kreatywnym Tomasza Bagińskiego i Piotra Babieno.

Article

Prace developmentowe nad serialem, które Bloober Team będzie prowadzić wspólnie z Platige Image, obejmą m.in. przygotowanie scenariusza lub szczegółowej obróbki pierwszego odcinka oraz zarysu historii kolejnych.

Według umowy budżet prac zostanie pokryty w równym stopniu przez obie strony. Jeśli po zakończeniu prac developmentowych strony przystąpią do wspólnej realizacji produkcji serialu, będzie to realizowane w ramach umowy koprodukcyjnej lub poprzez specjalnie utworzoną spółkę celową

- Zarówno branża filmowa, jak i przemysł gier video, są bliskie mojemu sercu i bardzo się cieszę, że w końcu jest okazja, by połączyć je obie. Moja radość jest tym większa, że do produkcji biorą się dwie polskie firmy a na podstawie naszej gry powstanie serial. Historia, którą opowiedzieliśmy w grze, została doceniona przez graczy, a teraz kolejne osoby będą mogły o niej usłyszeć - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

- Ostatnie hity platform streamingowych, które powstały na podstawie gier tj. „Cyberpunk: Edgerunners” czy „Arcane” pokazały, że to doskonały czas dla takich produkcji. Udział w nadzorze kreatywnym tak ważnej postaci w polskiej kinematografii jak Tomasz Bagiński udowadnia, że chcemy stworzyć coś naprawdę niesamowitego. Cały zespół pracujący nad koncepcją serialu poczuł, że pracuje nad czymś wyjątkowym, mamy obroną nadzieję, że ten zapał będzie widoczny w jakości serialu - podkreśla.

Gra „The Medium” w sprzedaży od ponad półtora roku

„The Medium” miało premierę pod koniec stycznia ub.r. To horror psychologiczny, akcja rozgrywa się w postkomunistycznej Polsce, gdzie główna bohaterka, Marianna, medium żyjąca w świecie, pomaga zbłąkanym duszom odnaleźć spokój. Pewnego dnia odbiera telefon od tajemniczego mężczyzny proszącego ją, by zjawiła się w dawnym ośrodku turystycznym, gdzie dawno temu, z niewyjaśnionych przyczyn, zginęło mnóstwo ludzi. Podczas rozgrywki gracz rozwiązuje tajemnice Niwy, jak również przeszłości głównej bohaterki.

 

Tomek Bagiński z Platige Image jako producent wykonawczy pracował przy serialach „Wiedźmin” i „Kierunek Noc” dla Netflixa, ponadto wyreżyserował nadchodzący film „Rycerze Zodiaku”.

- Połączenie talentów Tomasza Bagińskiego i Piotra Babieno to najlepsze, co mogło spotkać miłośników gamingu i filmu. Kreatywność krakowskiego producenta gier oraz nasze doświad-czenie, zdobyte podczas tworzenia dziesiątek międzynarodowych produkcji są gwarancją sukcesu. Ogromnie cieszymy się na tę współpracę, ponieważ jej efektem będzie serial, który ma szansę - podobnie, jak “Wiedźmin” - przyciągnąć widzów z całego świata - podkreśla Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. Bloober Team osiągnął 62,77 mln zł przychodów i 20,94 mln zł zysku netto.

We wrześniu ub.r. firma poinformowała, że na lata 2022-25 rozwija dwa duże projekty, które aspirują do kategorii gier AAA. - Skupialiśmy się na horrorze psychologicznym, a teraz nasz plan na najbliższe 5 do 7 lat to zostanie liderem horrorów w ogóle. Chcemy robić gry, które będą aspirować do segmentu AAA - stwierdził Piotr Babieno. W połowie ub.r. firma zawarła z japońskim koncernem Konami umowę o strategicznej współpracy w zakresie „możliwości wspólnego rozwoju treści”.

Rok temu 22 proc. akcji Bloober Team od Rockbridge TFI kupił chiński gigant Tencent. - Bardzo doceniamy zaś ogromną wiedzę branżową i cały ekosystem jaki posiada nasz nowy inwestor. Cieszymy się, że mamy go na pokładzie. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować firmie Rockbridge za wiarę w nas i bycie jednym z naszych kluczowych udziałowców przez wiele lat podczas naszej podróży - komentował Piotr Babieno.

W pierwszej połowie br. skonsolidowane przychody Bloober Team poszły w górę rok do roku z 28,83 do 33,87 mln zł, a zysk netto zmalał z 14,01 do 9,11 mln zł.

We wtorek po godz. 10 akcje spółki drożały o ponad 4 proc. Przy kursie 16,08 zł jej kapitalizacja wynosi 308 mln zł.

W czerwcu Bloober Team zapowiedział, że jego nowa gra „Layers of Fear” w wersjach na komputery i konsole nowej generacji trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2023 roku.

Dołącz do dyskusji: Bloober Team chce nakręcić serial na podstawie „The Medium”, ma umowę z Platige Image

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl