SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

The New York Times Company idzie w górę w segmencie cyfrowym, ponad 2 miliony internetowych subskrypcji

Wydawca dziennika „The New York Times” w II kwartale 2017 roku zanotował zysk operacyjny w wysokości 27,7 miliona dolarów, zaś przychody spółki wzrosły o ponad 9 procent rok do roku. Liczba subskrybentów internetowego serwisu gazety wzrosła w raportowanym kwartale o 114 tys. przekraczając granicę 2,3 miliona.

Article

W raportowanym przez The New York Times Company okresie przychody wydawcy zamknęły się kwotą ponad 407 mln dol., co oznacza wzrost rok do roku na poziomie 9,2 proc. Większy przyrost (13,9 proc.) zanotowano po stronie płatnych subskrypcji, podczas gdy przychody pochodzące z reklam wzrosły o 0,8 proc, choć w tym ostatnim segmencie firma może mówić o sukcesie po stronie internetu (22,5 proc. w górę) niż drukowanych wydań (spadek o 10,5 proc.)

W II kwartale br. wydawca „The New York Times’a” zaksięgował zysk w wysokości 27,7 mln dol. To znacznie więcej niż 9,1 mln dol. zanotowanych rok wcześniej.

Rośnie liczba czytelników „NYT” płacących za dostęp do cyfrowego wydania dziennika. W raportowanym kwartale przybyły wydawcy kolejne 144 tys. subskrybentów, co oznacza ich ogólną liczbę przekraczającą 2,3 mln. To znaczący postęp biorąc pod uwagę że rok wcześniej przybyło „NYT” o 63,4 proc. mniej płacących odbiorców treści.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: The New York Times Company idzie w górę w segmencie cyfrowym, ponad 2 miliony internetowych subskrypcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl