SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„The New York Times” traci na reklamach w druku, a zwiększa przychody w internecie

W III kwartale tego roku The New York Times Company straciła 19 proc. przychodów z reklam w drukowanych wydaniach, z kolei przychody reklamowe w segmencie cyfrowym wzrosły o jedną piątą. Wydawca zanotował spadek zysków, ale rośnie liczba subskrybentów wydań cyfrowych.

Article

W wydanym przez The New York Times Company komunikacie podkreślono, że 19-proc. spadek przychodów w druku to potwierdzenie trendu obserwowanego przez wydawcę już od dłuższego czasu - w drugim kwartale firma odnotowała mniejsze przychody reklamowe w tym segmencie o 14 proc.

W kontraście do spadków w reklamach drukowanych stoją przychody wydawcy notowane w segmencie internetowym. Tam przychody reklamowe firmy wzrosły rok do roku o 21 proc. osiągając poziom 44 mln dol.

W raportowanym okresie przychody ze sprzedaży tradycyjnych wydań gazety wzrosły o 3 proc. do kwoty 217 mln dol., zaś subskrypcje cyfrowe przyniosły więcej o 16 proc., to znaczy 59 mln dol.  Liczba użytkowników internetowego serwisu NYT zwiększyła się o 116 tys., co oznacza że cyfrowe i drukowane wydania dziennika czyta obecnie 1,3 mln odbiorców.

W ogólnym rozrachunku The New York Times Company zanotowała spadek przychodów o 1 proc. rok do roku, zamknęły się one kwotą 364 mln dol. Niższy był także zysk operacyjny wynoszący 39 mln dol. podczas gdy rok wcześniej był on na poziomie 48 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „The New York Times” traci na reklamach w druku, a zwiększa przychody w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl