SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„The New York Times” z rosnącymi przychodami i mniejszym zyskiem. Dziennik ma 6 milionów prenumeratorów

W pierwszym kwartale 2020 roku dziennik „The New York Times” zdobył rekordową liczbę 587 tysięcy cyfrowych subskrybentów. W kwietniu łączna liczba prenumeratorów gazety przekroczyła 6 milionów. Wydawca zanotował niewielki wzrost przychodów, jednak zysk operacyjny zmalał w wyniku kurczącego się rynku reklamy prasowej.

Fot.: The New York TimesArticle

The New York Times Company, wydawca dziennika „The New York Times” opublikował wyniki za pierwszy kwartał 2020 r. Firma nie ukrywa że na jej rezultaty biznesowe znaczący wpływ miała szerząca się na świecie pandemia koronawirusa.

Przychody lekko w górę, zyski w dół

W pierwszym kwartale br. NYT Company zanotowała przychody w wysokości 443,6 mln dol., co oznacza wzrost rok do roku o 1 proc. W raportowanym okresie wpływy wydawcy z prenumerat zwiększyły się o 5,4 proc. do poziomu 285,4 mln dol.

Mark Thomson, szef NYT Company przyznaje w komunikacie że pierwszy kwartał br. był niesatysfakcjonujący w segmencie reklamowym, w którym znaczna część reklamodawców zrezygnowała z promowania się w mediach z powodu kryzysu koronawirusa.

W efekcie w raportowanym okresie przychody z reklam spadły rok do roku o 15 proc. do 106,1 mln dol. W obszarze cyfrowym spadki osiągnęły 7,9 proc., zaś w wypadku drukowanej wersji dziennika przychody zmalały o 20,9 proc. To m.in. spowodowało że kwartalny zysk operacyjny wydawcy „NYT” osiągnął poziom 44,3 mln dol., podczas gdy rok wcześniej była to kwota 52,4 mln.

Rekordowa liczba prenumeratorów

NYT Company zaznacza, że pandemia koronawirusa miała wpływ na rekordową liczbę nowych subskrybentów dziennika, którzy na jego łamach poszukują rzetelnych informacji na temat bieżącej sytuacji.

W rezultacie w pierwszym kwartale br. „NYT” zanotował 587 tys. nowych abonentów  cyfrowych, co jest najlepszym kwartalnym wynikiem od czasu wprowadzenia paywalla w 2011 r.

Ostatecznie na koniec marca 2020 r. ogólna liczba prenumeratorów dziennika osiągnęła poziom 5,841 mln, zaś w kwietniu br. przekroczyła próg 6 mln.

NYT Company przewiduje, że drugi kwartał br. może być dla dziennika bardziej dotkliwy pod względem przychodów reklamowych. Według wydawcy nie jest wykluczone, że wpływy z tego segmentu w nadchodzących miesiącach mogą się zmniejszyć nawet o 55 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „The New York Times” z rosnącymi przychodami i mniejszym zyskiem. Dziennik ma 6 milionów prenumeratorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl