SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ i BBC szykują polską wersję "The Office", w obsadzie Polak i Woronowicz

Canal+ Polska we współpracy z BBC Studios realizuje polską wersję kultowego serialu komediowego "The Office". W obsadzie m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz.

Bohaterowie serialu "The Office PL"Article

W polskiej wersji "The Office" charakterystyczne elementy serialu zostały mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości, ale wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC.

- W lipcu mija 20 lat odkąd serial The Office Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta zadebiutował na antenie BBC w Wielkiej Brytanii, a widzowie poznali perypetie grupy pracowników biurowych i ich uroczo  nieporadnego szefa. Od tego czasu format doczekał się adaptacji w wielu krajach w tym USA, Finlandii, Chile, a ostatnio również w Indiach. Bardzo nas cieszy, że teraz również polscy widzowie doczekają się jego lokalnej wersji, szczególnie, że po ostatnim roku większość z nas zatęskniła za wieloma aspektami biurowego życia - komentuje mówi André Renaud, SVP global format sales w BBC Studios.

fot. Ł.Bąk

Premiera serialu planowana jest jesienią w Canal+ Premium oraz na Canalplus.com. 

Polski "The Office" będzie czerpał z lokalnych nastrojów

Jak informuje Canal+, "scenarzyści czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów będzie testem na dystans Polaków do samych siebie".

- Na realizację polskiej wersji kultowego formatu zdecydowaliśmy się, bo na polskim rynku brakuje śmiałej, jakościowej komedii. Pierwowzór ma walor uniwersalny: świetnie się sprawdza i ogląda na całym świecie, w czasach pandemii tęsknimy za biurową codziennością i spoglądamy na nią z pewną nostalgią - mówi Małgorzata Seck, wiceprezes zarządu ds. programowych Canal+ Polska.

"The Office PL" - fabuła i obsada  

Akcja "The Office PL" rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej „Kropliczanka”. Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie.

"Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego, właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników „Kropliczanki” - czytamy w opisie fabuły serialu.

fot. Ł.Bąk

W obsadzie oprócz Piotra Polaka, Vanessy Aleksander, Adama Woronowicza znaleźli się: Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za polską wersję "The Office", tworzoną przy współpracy z BBC Studios, odpowiadają reżyser Maciej Bochniak oraz producenci, Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński.

Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, a za zdjęcia Paweł Chorzępa.

W „The Office” grali Gervais i Carrel

"The Office" to serial mockumentalny opowiadający o perypetiach pracowników spółki zajmującej się handlem papierem. Twórcami brytyjskiego pierwowzoru, pokazywanego w latach 2001-2003 przez BBC, byli Ricky Gervais i Stephen Merchant. Zrealizowano 14 odcinków, dyrektora oddziału zagrał Ricky Gervais.

Dużą popularność zdobyła też amerykańska wersja formatu, w której w główną rolę wcielił się Steve Carell. W latach 2005–2013 na zlecenie NBC nakręcono 9 serii liczących łącznie 201 odcinków.

 

Canal+ Polska ze wzrostem wpływów i zysku

W ub.r. przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Canal+ Polska zwiększyły się o 5,2 proc. do 2,41 mld zł, a przy wzroście kosztów o 3,4 proc. do 2,16 mld zł zysk netto poszedł w górę z 88,12 do 178,25 mln zł.

Przychody grupy Canal+ Polska ze sprzedaży usług klientom wyniosły w ub.r. 1,84 mld zł, wobec 1,8 mld zł rok wcześniej.

Natomiast wpływy ze sprzedaży licencji do treści i dystrybucji filmów poszły w górę rok do roku z 344,62 do 423,26 mln zł. Wynika to z faktu, że w listopadzie 2019 roku Canal+ Polska sfinalizował kupno 70 proc. udziałów dystrybutora filmowego Kino Świat, którego wyniki uwzględnia w swoim bilansie od listopada 2019 roku.

W połowie kwietnia wspólnicy na walnym zebraniu zdecydowali, że z zeszłorocznego zysku netto spółki, który w ujęciu jednostkowym wyniósł 173,34 mln zł, 39,65 mln zł trafi na kapitał rezerwowy, a 133,68 mln zł zostanie im wypłacone jako dywidenda. Dodatkowo w listopadzie ub.r. otrzymali 188,37 mln zł zaliczki dywidendowej z kapitału rezerwowego.

Łącznie Grupa Canal+ uzyska 164,25 mln zł dywidendy, TVN Media - 103,06 mln zł, a spółka zależna Liberty Global - 54,75 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Canal+ i BBC szykują polską wersję "The Office", w obsadzie Polak i Woronowicz

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lol
*gif ze Stevem Carrelem krzyczącym NO! GOD! PLEASE! NO! NO! NO!*
odpowiedź
User
Jan
Głupie, przerażająco głupie. Będzie też polska wersja Mission Impossible i Gwiezdnych wojen?
odpowiedź
User
Fun
Ekstra :-). Szykuje się niezła produkcja :-) Brawo Canal +!!!!!!!!!!!!
odpowiedź