Karola Kowalczyk i Milena Gronau-Kozyra założyły agencję The Reel Friends

Na rynku reklamowym pojawił się nowy management twórców, który skupia polskich oraz zagranicznych reżyserów i operatorów - The Real Friends. Jego założycielkami są Karola Kowalczyk i Milena Gronau-Kozyra.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

Kowalczyk i Gronau-Kozyra poznały się w Papaya Films, gdzie przepracowały wspólnie ponad 10 lat.

Ich wspólny projekt The Reel Friends to agencja zajmująca się szeroko pojętą reprezentacją talentów oraz działaniami związanymi z wyszukiwaniem twórców dla polskich i zagranicznych studiów produkcyjnych, agencji oraz klientów. Posiadają również dodatkową komórkę zajmującą się developmentem treatmentów reżyserskich, którą wspólnie koordynują.

- Najlepsze rzeczy powstają wtedy, gdy wszyscy czują się dobrze podczas całego procesu. Dlatego stawiamy na relacje, szacunek i kreatywną współpracę, które pozwolą tworzyć dokładnie to, czego potrzebują klienci, w przyjaznej atmosferze. Zresztą nasza nazwa mówi dokładnie to, co chcemy, żeby świat o nas wiedział - przyjaźnimy się, naprawdę - opisują Karola Kowalczyk i Milena Gronau-Kozyra.

Karola Kowalczyk, od ponad 12 lat w branży reklamowej. Wcześniej związana z Red Bull Polska, a następnie z Papaya Films gdzie przez pierwsze lata pracowała w dziale produkcji – realizując reklamy. Zarządzała i szkoliła asystentów i koordynatroów produkcji. Następnie wraz z Mileną tworzyły i rozwijały Roster twórców. Zrealizowała także 3 sezony Original Series - krótkie formy filmowe - które zostały dostrzeżone na międzynarodowych festiwalach. W The Reel Friends odpowiada za koordynowanie pracy operatorów i researche zagraniczne.

Milena Gronau-Kozyra, od 12 lat w branży reklamowej. W Papaya Films równocześnie zarządzała 3 działami – Rosterem, konkursem Papaya Young Directors (obecnie Papaya Young Creators) oraz administracją biura – każdy rozwijając. Skrupulatna oraz uważna w swoich działaniach. Jej przywiązanie do detalu przekłada się na absolutny porządek w zarządzaniu projektami twórców, którymi się opiekuje. W The Reel Friends odpowiada za koordynowanie pracy reżyserów.

The Reel Friends reprezentuje m.in. Nykowskiego, Forysia  

Management The Reel Friends obecnie reprezentuje reżyserów takich jak Antoni Nykowski, Jan Foryś (oboje wcześniej w roasterze twórców Papaya Films) Maroš Milčik (Słowacja) oraz reżyserkę Aldonę Kwiatkowski (Niemcy). Grono operatorów tworzą Kamil Płocki, Patryk Kin, Kajetan Plis, Mateusz Dziekoński - jedni z najbardziej rozpoznawalnych operatorów komercyjnych w kraju. W gronie tym znalazł się również ukraiński operator Dima Nedria.

Kolejne nazwiska zostaną ogłoszone już wkrótce.

Reprezentacja twórców to jednak nie koniec działalności. Widząc zapotrzebowanie na obszerniejszy dostęp do reżyserów i operatorów, stworzono usługę Talent Research. To projekt, który daje możliwość łączenia twórców ze studiami produkcyjnymi i agencjami na poziomie międzynarodowym.

Kolejnym elementem działalności The Reel Friends jest wsparcie treatmentowe. Zespół zapewni pomoc w języku polskim i angielskim przy wyszukiwaniu referencji i wsparcie administracyjne.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"To nasz błąd". Naczelny "Rzeczpospolitej" przeprasza Hołownię

"To nasz błąd". Naczelny "Rzeczpospolitej" przeprasza Hołownię

Rząd szykuje nam portfel tożsamości cyfrowej. Wiceminister o przyszłości mObywatela

Rząd szykuje nam portfel tożsamości cyfrowej. Wiceminister o przyszłości mObywatela

Dotychczasowa naczelna "Glamour" pokieruje magazynem "Elle"

Dotychczasowa naczelna "Glamour" pokieruje magazynem "Elle"

"Chciałem to zrobić na antenie". Tak Kempa żegna się ze "Szkłem kontaktowym"

"Chciałem to zrobić na antenie". Tak Kempa żegna się ze "Szkłem kontaktowym"

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" napisał o chorobie Hołowni. Naczelny przeprasza

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" napisał o chorobie Hołowni. Naczelny przeprasza

Strona z filmami dla dorosłych z rekordową karą. Brytyjski regulator reaguje na nieprawidłowości

Strona z filmami dla dorosłych z rekordową karą. Brytyjski regulator reaguje na nieprawidłowości