SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„The Washington Post” zacznie intensywnie wykorzystywać sztuczną inteligencję

"The Washington Post", największa i najstarsza gazeta wydawana w Waszyngtonie, ogłosiła, że robi kolejny krok w kierunku wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy całej redakcji. Wydawca i dyrektor generalny firmy Fred Ryan powołał dwa zespoły, które będą nad tym pracować.

Article

- Sztuczna inteligencja znacząco wspiera pracę naszych dziennikarzy i umożliwia nam lepszą obsługę czytelników. Chociaż ostatnio nasiliła się dyskusja na ten temat, od kilku lat nasze zespoły zajmujące się sztuczną inteligencją badają sposoby włączenia jej do naszych działań. Obejmuje to system rekomendacji ForYou, modele moderacji komentarzy czy modele zachęcania do subskrypcji i rezygnacji z nich. Niedawny projektowy hackathon "The Washington Post" również wygenerował wiele ekscytujących pomysłów dzięki pracy zespołów inżynieryjnych, produktowych, analitycznych i newsroomów - powiedział Fred Ryan.

Ale dziennik nie zamierza na tym poprzestać. Fred Ryan ogłosił kolejny krok w kierunku wykorzystania mocy sztucznej inteligencji w „The Washington Post”.

- Aby wykorzystać rysujące się możliwości, tworzymy dwa wielofunkcyjne zespoły, które będą wprowadzać innowacje w pracy, dzięki tej ekscytującej technologii – AI Taskforce [grupa zadaniowa - red.] i AI Hub - dodał wydawca.

Jak podkreślił, w skład zespołu zadaniowego ds . sztucznej inteligencji wejdą liderzy z całej organizacji, których zadaniem będzie ustalenie strategicznego kierunku i priorytetów firmy w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji. W skład AI Taskforce wejdą podzespoły: programowanie (Patrick Burton), produkt (Jessica Gilbert i Bailey Kattleman), AI Hub (Sam Han), news (Sally Buzbee i Justin Bank), redakcja (David Shipley), prawo (Jay Kennedy i Kalea Clark), subskrypcje (Mike Ribero), przychody (Kate Davey i Johanna Mayer-Jones), PR (Kathy Baird), analityka (Venkatesh Varalu) i finanse (Steve Gibson).

Sztuczna inteligencja wspomoże moderatorów w blokowaniu nielegalnych treści w internecie

Zwolnienia w "The Washington Post"

- AI Hub , kierowany przez Sama Hana, będzie zespołem operacyjnym utworzonym w celu przyspieszenia naszych inicjatyw AI i wspierania współpracy między działami. Ten zespół będzie odpowiadał również za koordynację wysiłków i zapewnianie zgodności naszych projektów AI ze strategiami i priorytetami ustalonymi przez grupę zadaniową AI, jednocześnie koncentrując się na przyszłych innowacjach - powiedział Fred Ryan.

 „The Washington Post” zwolniona za krytykę redakcji. Jej szefowa w kierownictwie Komitetu Obrony Dziennikarzy

- To dopiero pierwszy krok do ustanowienia sztucznej inteligencji jako priorytetowej możliwości dla "The Washington Post". Cieszymy się, że rozpoczynamy tę ekscytującą podróż i jesteśmy przekonani, że nasze wysiłki zmienią sposób, w jaki konsumenci otrzymują informacje - dodał wydawca.

W grudniu ubiegłego roku wydawca "The Washington post" zapowiedział redukcję etatów. Pod koniec stycznia tego roku zostało zwolnionych 20 osób w newsroomie, nie obsadzono też 30 wolnych stanowisk.

Dołącz do dyskusji: „The Washington Post” zacznie intensywnie wykorzystywać sztuczną inteligencję

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Narzędziownik
Niech sobie radinują te makrodane i oszczędzają. Paywall będzie tańszy. Byle nie spadła jakość i rzetelność artykułów.
odpowiedź
User
Łoszington rider
Może w końcu sztuczna inteligencja poprawnie będzie pisać o "niemieckich obozach koncentracyjnych" że były niemieckie a nie polskie. A zwalnianych zakłamanych dziennikarzyn łoszingtona PO-sta wcale nie będzie żal.
odpowiedź