SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aplikacja Threads będzie dostępna w Polsce

Aplikacja tekstowa Threads od Mety będzie dostępna w całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce – poinformował Mark Zuckerberg. 

„Od dzisiaj mieszkańcy Unii Europejskiej będą mogli utworzyć profil na Threads, który będzie połączony z ich kontem na Instagramie. Mogą też skorzystać z nowej platformy bez zakładania konta. Osoby korzystające z Threads bez profilu mogą wyszukiwać konkretne konta, przeglądać bądź zgłaszać treści oraz udostępniać je innym za pomocą linku. Nie mogą jednak wchodzić w interakcje, np. odpowiadać czy podawać dalej treści na platformie” – czytamy w komunikacie Mety.

Na razie aplikacja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników w Polsce.

Meta uruchomiła konkurencyjną wobec Twittera aplikację Threads 6 lipca br. Jest dostępna do pobrania w ponad 100 krajach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie i Japonii.

W odróżnieniu od Twittera, aplikacja pozwala na tworzenie wpisów liczących 500 znaków, nie zawiera opcji przesyłania prywatnych wiadomości między użytkownikami i nie pozwala na uszeregowanie widocznych wpisów według ich chronologii. Przynajmniej na początku, w serwisie nie ma też reklam.

Według dyrektora generalnego Meta, Marka Zuckerberga, w ciągu pierwszych dwóch dni po uruchomieniu aplikacji Threads zarejestrowało się 70 milionów użytkowników

"Wizja stojąca za Threads to stworzenie otwartej i przyjaznej przestrzeni publicznej na rozmowy. Mamy nadzieję wziąć to, co Instagram robi najlepiej i stworzyć nowe doświadczenie wokół tekstu, idei i dyskutowania o tym, o czym myślicie" - napisał w inauguracyjnym wpisie szef Mety Mark Zuckerberg.

W ciągu trzech pierwszych godzin konto szefa Mety zgromadziło ponad 80 tys. obserwujących. Zuckerberg poinformował, że w ciągu dwóch godzin działalności serwisu zapisało się do niego 2 miliony użytkowników.

 

 

Dołącz do dyskusji: Aplikacja Threads będzie dostępna w Polsce

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
Założyłem konto. Zalogowałem się. Same zagraniczne konta mi się wyświetlają. Nie znam nikogo i do tego żeby się wylogować to musiałem cookies usunąć bo nie wyświetlało nigdzie takiej opcji. Potrzebne mi to jest do niczego.
4 1
odpowiedź
User
jak
Nie ma reklam. U Zuckerberga nie ma reklam. Za chwilę będzie jak z FB, że albo płać albo oglądaj reklamy i jeszcze te idiotyczne filmiki z instagrama wyświetlające się na tablicy, których nie idzie zablokować. Za chwilę tak samo to będzie wyglądało.
2 0
odpowiedź