SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok ze zmianami w zakresie rekomendowanych treści

Platforma TikTok wprowadziła aktualizację aplikacji, która pozwala użytkownikom na odświeżenie rekomendacji polecanych w sekcji „Dla Ciebie”. Ma to ograniczyć powtarzające się treści i pomóc trafniej je odbierać.

Fot. PixabayArticle

Filmy, które pojawiają się na TikToku w sekcji „Dla Ciebie” dobierane są na podstawie ustalonych preferencji odbiorcy i jego poprzednich interakcji z treściami.

Preferencje jednak mogą po czasie ulec zmianie lub użytkownik może mieć ochotę na poszerzenie wachlarza tematów, które chciałby oglądać. Aktualizacja daje szereg nowych możliwości kontroli nad polecanymi filmami.

Co nowego?

Od teraz użytkownik może całkowicie zresetować preferencje i powrócić do stanu początkowego, w którym aplikacja będzie sugerowała treści tak, jakby dopiero zarejestrował się na TikToku. Nowe rekomendacje będą oparte o nowe interakcje. Funkcja ta uzupełni rozwiązanie automatycznego filtrowania filmów, które korzystają z określonych hashtagów lub fraz. Użytkownik może także użyć przycisku: „nie interesuje mnie” by pominąć przyszłe filmy konkretnego twórcy lub te, które używają konkretnej ścieżki dźwiękowej.

Odświeżenie zakładki nie nadpisuje i nie zmienia dotychczasowych ustawień konta i obserwowanych przez odbiorcę twórców.

TikTok pracuje nad tym, aby zakres proponowanych filmów nie był zbyt szeroki, ale również zbyt wąski. Użytkownicy nie otrzymują dwóch filmów z rzędu od tego samego twórcy czy z tą samą ścieżką dźwiękową. Filtrowane są również treści, które nie łamią wprost regulaminu i zasad społeczności, ale których zbyt częste oglądanie może być potencjalnie negatywne. Filmy, w których dominującym motywem jest np. smutek czy ekstremalne diety, są ograniczane w sekcji „Dla Ciebie”. Ich nadmiar zastępowany jest przez treści o innej, nieszkodliwej tematyce.W ciągu ostatniego roku TikTok wdrożył 15 aktualizacji usprawniających swój system rekomendacji i rozszerzył obsługę o kolejne języki. Platforma rozrywkowa kontynuuje również współpracę z ekspertami w tematach społecznych i psychologicznych, takimi jak np. Międzynarodowe Stowarzyszenie Zapobiegania Samobójstwom przy Szpitalu Bostońskim. Ich rekomendacje są brane pod uwagę przy pracach na kolejnymi aktualizacjami regulaminów i Zasad Społeczności oraz przy doskonaleniu mechanizmu polecania treści.

Dołącz do dyskusji: TikTok ze zmianami w zakresie rekomendowanych treści

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl