SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chiński TikTok rażąco ograniczony dla nastolatków

Chińskie dzieci do lat 14. będą mogły korzystać z aplikacji Douyin, czyli lokalnej wersji TikToka,  przez 40 minut dziennie. Limit ustalił właściciel platformy, koncern Bytedance.

Article

Użytkownicy do 14. roku życia będą korzystać z Douyin w "wersji młodzieżowej" - do 40 minut dziennie i tylko między 6:00 rano a 22:00  - przekazał w oświadczeniu koncern Bytedance. Poza tymi godzinami młodzież nie może w ogóle korzystać z aplikacji. Administracja chińskiej wersji TikToka przeniosła automatycznie do "trybu młodzieżowego" wszystkich najmłodszych, zweryfikowanych i znanych z imienia i nazwiska użytkowników.

Wartościowe treści dla małych Chińczyków w Douyin

Douyin ma od teraz pokazywać młodszym użytkowników wartościowe z punktu widzenia platformy treści, takie jak  "eksperymenty naukowe, wystawy muzealne i lekcje historii".

- Tak, staliśmy się bardziej surowi w stosunku do nastolatków - podsumowuje w komunikacie zarząd  Douyin. - W tym samym czasie będziemy pracować ciężej, aby zapewnić wysokiej jakości treści, tak by młodzież mogła zdobywać wiedzę i zobaczyć świat na Douyin - dodano.

Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w najpopularniejszym chińskim komunikatorze WeChat, którego właścicielem jest Tencent. Tam również znajdziemy "tryb młodzieżowy", który po włączeniu ogranicza młodym użytkownikom dostęp do niektórych gier i funkcji, takich jak płatności czy możliwość znalezienia znajomych w pobliżu.

Serwis The Register zwraca uwagę, że algorytmy rekomendacji treści Douyin/TikTok dobierają treści w taki sposób, by jak najdłużej utrzymać użytkowników na platformie, dzięki czemu stają się bardziej atrakcyjnym celem reklamowym. Ograniczenie czasu użytkowania aplikacji uderzy więc potencjalnie w wynik finansowy ByteDance.

Zmiana w Douyin następuje po tym jak władze Chin wprowadziły prawo w znaczący sposób ograniczające dostęp do gier online dla chińskiej młodzieży. Nieletni użytkownicy sieci w Chinach od 30 sierpnia mogą grać w gry w internecie jedynie w piątki, weekendy i święta, tylko między godz. 20 a 21.

Oznacza to, że w tygodniu na gry przeznaczą najwyżej trzy godziny. Obecnie - zgodnie z przepisami wprowadzonymi w 2019 r. - nieletni mogli przeznaczać na gry w sieci do trzech godzin dziennie w wolne dni i półtorej godziny dziennie w pozostałe.

W połowie września chińskie urzędy tymczasowo wstrzymały zatwierdzanie wszelkich nowych gier online, by walczyć z uzależnieniem od gier wśród nieletnich. Chiny są największym rynkiem gier internetowych na świecie – podkreśla „SCMP”.

Dołącz do dyskusji: Chiński TikTok rażąco ograniczony dla nastolatków

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Broń socjologiczna
Taki jest cel Chin. Ogłupiać młodzież w Europie i USA a u siebie zablokować takie Media jak tik tok bo jak wiadomo broni socjologicznej na siebie nie będą używać.
odpowiedź
User
@dawidhasik4
Nie wiem ————:) :(
odpowiedź