SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok z poradnikiem, jak wspierać osoby zmagające się z problemami psychicznymi

TikTok udostępnił nowe narzędzia, które mają pomóc zadbać o zdrowie psychiczne i komfort wszystkich użytkowników platformy. Pojawił się poradnik, mówiący o tym, jak wspierać osoby zmagające się z problemami natury psychicznej.

Poradnik opracowano z pomocą niezależnych ekspertów (fot. materiały prasowe)Article

Publikowanie na TikToku treści, które promują lub gloryfikują samobójstwa, samookaleczenia czy zaburzenia odżywiania jest zakazane. Platforma wspiera wszystkich tych, którzy decydują się dzielić swoimi doświadczeniami, aby zwiększyć świadomość, pomóc innym zmagającym się z problemami lub poszukującym wsparcia wśród społeczności TikToka.

Czytaj też: Dzieci widzą na TikToku dezinformacje na temat COVID-19

Na platformie udostępniono specjalny poradnik zawierający wskazówki, jak wspierać osoby w zmagające się z problemami natury psychicznej. Został on opracowany z pomocą niezależnych ekspertów, aby wspierać tych, którzy chcą opowiadać swoje historie. Poradniki, które jako materiał informacyjny są dostępne w Centrum Bezpieczeństwa TikToka, zawierają również wskazówki, jak rozmawiać z osobą, która może mieć problemy lub znajdować się w niebezpieczeństwie.

„TikTok jest miejscem, gdzie użytkownicy mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie. Nie tylko ich do tego zachęcamy, ale też celebrujemy ich indywidualność. Chcemy, aby ta przestrzeń była bezpieczna dla wszystkich. Nasze zaktualizowane narzędzia wsparcia społeczności TikToka zostały stworzone z ekspertami ds. bezpieczeństwa i pomogą wspierać wszystkich użytkowników platformy” – mówi cytowana w komunikacie Sylwia Chada, general manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

Nowe poradniki dotyczące zaburzeń odżywiania

Z początkiem roku TikTok wprowadził nowe funkcje wspierające użytkowników, którzy mierzą się z zaburzeniami odżywiania lub wracają do zdrowia. Kiedy użytkownik szuka hashtagów związanych z zaburzeniami odżywiania, kierowany jest do odpowiednich stron, na których może znaleźć pomoc. TikTok na stałe wprowadził także komunikaty społeczne (PSA) na temat hashtagów, takich jak #whatIeatinaday (co jeść), aby zwiększyć świadomość użytkowników i zapewnić im potrzebną pomoc.

Platforma rozbudowała narzędzia wsparcia o nowy poradnik dostępny w Centrum Bezpieczeństwa TikToka poświęcony zaburzeniom odżywiania skierowany do nastolatków, opiekunów i wychowawców. Przewodnik opracowany we współpracy z niezależnymi ekspertami, w tym z National Eating Disorders Association, National Eating Disorder Information Centre, Butterfly Foundation i Bodywhys, zawiera niezbędne informacje, wskazówki i porady dotyczące zaburzeń odżywiania.

Dodatkowe ostrzeżenia w wynikach wyszukiwania TikTok nieustannie dąży do zapewnienia bezpieczeństwa swojej społeczności i stale aktualizuje systemy ostrzeżeń dotyczące wrażliwych treści. Od września TikTok wprowadził blokadę treści, które można uznać za niepokojące, drastyczne lub przerażające. Użytkownik ma możliwość wyświetlenia filmu dopiero po wyrażeniu chęci odtworzenia materiału. Dodatkowo, treści o takim charakterze nie wyświetlają się na stronie głównej w kanale „Dla Ciebie”.

W drugim kwartale br. TikTok uruchomił polskie Centrum Bezpieczeństwa, odświeżając przy tym poprzednią wersję dostępną do tej pory także na innych rynkach.

Miliard użytkowników TikToka na świecie

Pod koniec września TikTok poinformował, że liczba jego użytkowników na całym świecie wynosi ponad 1 mld. To sporo mniej niż wynikało z danych firmy Sensor Tower. Szacowała ona tę liczbę na ponad 3 mld.

W Polsce TikTok ma ponad 10,37 mln użytkowników, czyli więcej niż m.in. Twitter, Pinterest i Snapchat. Najpopularniejszym medium społecznościowym w naszym kraju niezmiennie pozostaje Facebook (25,17 mln użytkowników). Za nim uplasował się Instagram (15,27 mln).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TikTok z poradnikiem, jak wspierać osoby zmagające się z problemami psychicznymi

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NICK TWÓJ
KAŻDY użytkownik tego tłuk tłoka się kwalifikuje do leczenia psychiatrycznego
odpowiedź