SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok: Nasi użytkownicy są szczęśliwi, chętni do zakupów i otwarci na reklamę w serwisie

Osoby korzystające z TikToka są pozytywnie nastawione do świata, szczęśliwe i chętne do zabawy – wynika z danych opublikowanych przez chiński serwis. Sondaż wskazuje też, że użytkownicy TikToka wykazują cechy przydatne dla marek, które powinny nieco zmodyfikować swoje strategie w aplikacji.

Article

TikTok opublikował wyniki badania, które ma scharakteryzować najważniejsze cechy użytkowników tej aplikacji oraz wskazuje na elementy, które mogą być przydatne dla segmentu reklamy i marketingu. Badanie zostało przeprowadzone we współpracy z Clear Strategy dla TikToka i objęło 4 tys. respondentów z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii.

Czytaj także: TikTok uruchamia Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności

Drogowskaz dla marketerów

Według TikToka marketerzy przez wiele lat postrzegali demografię jako kluczowy parametr przy podejmowaniu decyzji o strategii reklamowej w mediach społecznościowych.

Nowe badania przeprowadzone przez TikToka ma podważać tę koncepcję i zmienić sposób, w jaki marketerzy starają się dotrzeć do konsumentów na platformach. Według badań marketerzy powinni mniej skupiać się na wieku użytkowników mediów społecznościowych, a bardziej na ich sposobie myślenia na różnych platformach.

Raport TikToka wyodrębnił główne postawy użytkowników platformy, wyróżniające je od innych  społeczności – jest to Generacja T.
Użytkowników aplikacji łączą cztery główne sposoby myślenia, opierające się na chęci rozrywki, przynależności, otuchy i odkrywania. Sondaż udowadnia również, że użytkownicy TikToka są szczęśliwsi, a także bardziej zaangażowani w treści reklamowe niż użytkownicy innych platform. Ponadto to zamożna grupa odbiorców, która jest już zaangażowana w relacje z markami i jest bardziej otwarta na reklamę niż użytkownicy innych platform.

Szczęśliwi i chętni do zakupów

TikTok zaznacza, że niedawno osiągnął 100 mln aktywnych użytkowników w Europie i staje się jedną z najbardziej wpływowych kulturowo i komercyjnie platform na świecie. Tym samym serwis ma zyskiwać wielopokoleniową atrakcyjność dla odbiorców na całym świecie.

- Branża marketingowa od dawna postrzega rok urodzenia danej osoby jako jej cechę definiującą – zaznacza w komentarzu do raportu Stuart Flint, head of Europe, Global Business Solutions w TikTok. - W rzeczywistości jednak przypisujemy im różnego rodzaju cechy i zachowania, które mogą dotyczyć każdego. W TikTok wierzymy, że sposób myślenia ma większe znaczenie niż wiek. Błędem jest traktowanie pokoleń jako odrębnych grup o bardzo różnych cechach, ponieważ na TikToku mentalność odbiorców jest ponadpokoleniowa.

Według TikToka jego użytkownicy wpisują się w kilka sposobów myślenia, jednak najbardziej powszechne są cztery podejścia:

Rozrywka
Chęć zabawy i śmiechu, są otwarci na różne rodzaje treści, jeśli zobaczą coś interesującego, podzielą się tym z innymi. Użytkownicy TikToka są bardziej skłonni do myślenia w kategoriach rozrywki niż użytkownicy jakiejkolwiek innej platformy  
(21 proc. TikTok, 14 proc. Snapchat, 12 proc. Instagram, 18 proc. YouTube).
        
Przynależność
Chęć dzielenia się z innymi i bycia częścią społeczności, są pozytywni i otwarci.
Użytkownicy TikToka mają silną potrzebę przynależności (13 proc. TikTok, 14 proc. Snapchat, 9 proc. Instagram, 5 proc. YouTube)

Otucha
Chęć wyłączenia się na chwilę, poszukują radosnych, relaksujących, satysfakcjonujących treści. Poszukiwanie otuchy jest również powszechne na TikToku (20 proc. TikTok, 8 proc. Snapchat, 15 proc. Instagram, 24 proc. YouTube).
       
Odkrywanie
Chęć odkrywania czegoś nowego, interesującego lub śledzenia najnowszych informacji. Nastawienie na odkrywanie jest również widoczne na TikToku (8 proc. TikTok, 5 proc. Snapchat, 7 proc. Instagram, 9 proc. YouTube).    

Ponadto badanie wskazuje, że 60 proc. użytkowników TikToka odczuwa pozytywne emocje podczas korzystania z platformy. Aplikacja jest również postrzegana jako miejsce autentyczności, pozytywności i inkluzywności. 43 proc. użytkowników twierdzi, że aplikacja jest miejscem, w którym każdy jest mile widziany, 38 proc. ocenia, że jest to pozytywna platforma.

Użytkownicy TikToka są bardziej otwarci na reklamy niż użytkownicy innych platform. 72 proc. z nich nie ma nic przeciwko oglądaniu treści od marek czy firm w mediach społecznościowych, 67 proc. czuje się bliżej marek, które są obecne w mediach społecznościowych, z których korzystają, a 63 proc. lubi reklamy i ogląda je zamiast zmienić kanał, przewinąć obok lub kliknąć dalej.

Dodatkowo użytkownicy TikToka pamiętają treści od marek, które widzieli na platformie. 54 proc. respondentów pamięta, że widziało jakiekolwiek treści sponsorowane, to więcej w porównaniu z Instagramem (47 proc.), YouTube (43 proc.) i Snapchatem (43 proc.).

Użytkownicy TikToka są również mniej wrażliwi na cenę – 64 proc. jest w stanie zapłacić więcej za jakościowe produkty, a 52 proc. często kupuje droższe produkty marek, które uważają za etyczne. Ponadto użytkownicy TikToka mają większe predyspozycje do zakupów. 72 proc. twierdzi, że kupowanie rzeczy pomaga im się zrelaksować, a 55 proc. lubi być pierwszymi, którzy mają najnowsze produkty.

Czytaj także: TikTok ma nowego CEO

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TikTok: Nasi użytkownicy są szczęśliwi, chętni do zakupów i otwarci na reklamę w serwisie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Miau!
Jest słitaśnie, a będzie jeszcze słitaśniej!
odpowiedź