SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TikTok eksperymentuje. Relacje wędrują do sekcji Dla Ciebie

TikTok planuje zmiany w sposobie korzystania z aplikacji. W ramach nowości relacje publikowane przez użytkowników będą się pojawiać w sekcji Dla Ciebie. W ten sposób platforma chce w większym niż dotąd stopniu przyciągnąć zaangażowanie internautów.

 

Article

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych na świecie platform społecznościowych. Według danych Sensor Tower w 2021 r. TikTok był  najczęściej instalowaną aplikacją mobilną w sklepach Google Play i App Store.

Relacje i Dla Ciebie razem

Co pewien czas TikTok wprowadza nowości na swojej platformie, które mają podtrzymać zainteresowanie użytkowników tą aplikacją.

Teraz przyszła kolej na kolejne rozwiązanie tego typu. Chodzi o zintegrowanie ze sobą  Relacji (Stories) tworzonych przez użytkowników z zakładką o nazwie Dla Ciebie. Informacji na ten temat dostarczył we wpisie na Twitterze Matt Navarra, ekspert w dziedzinie mediów społecznościowych.

Zgodnie z zapowiedzią Stories nie będą dostępne jako oddzielna sekcja w aplikacji. Zamiast tego ma się pojawiać w zakładce Dla Ciebie, a zawartość tego segmentu będzie dobierana przez algorytm zgodnie z zachowaniami konkretnego użytkownika w aplikacji.

Czytaj także: W 1997 roku przed kamerą zachwalał wódkę. Dzisiaj na TikToku ostrzega przed jej piciem

Według planu Relacje, tak jak wcześniej, będą znikały z platformy po upływie 24 godzin. Dla ułatwienia ich identyfikacji treści tego typu zostaną specjalnie oznaczone za pośrednictwem dedykowanego taga.

To nie wszystko. TikTok zmienia także funkcjonowanie kamery w aplikacji mobilnej. W tym trybie zakładka Stories będzie występowała tymczasowo pod nazwą Quick. Według przewidywań w przyszłości zostanie ona oznaczona w nieco inny sposób.

Źródła podają, że oba rozwiązania, o których mowa mają na razie charakter testów i nie są widoczne dla wszystkich użytkowników TikToka.

Czytaj także: Social media a sen. TikTok najgorszy

Dołącz do dyskusji: TikTok eksperymentuje. Relacje wędrują do sekcji Dla Ciebie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl