SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok pomoże oznaczyć treści generowane przez sztuczną inteligencję

TikTok wprowadza nowe narzędzie dla twórców, które pozwoli im powiadomić społeczność o tym, że publikowane przez nich materiały zostały wygenerowane przez AI. Wraz z nim ruszą testy automatycznego oznaczania treści, powstałych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Article

Etykieta oznaczania treści ułatwi twórcom przestrzeganie polityki mediów syntetycznych, do której odnoszą się zaktualizowane zasady społeczności, które platforma zaprezentowała w tym roku.

Polityka ta nakłada obowiązek oznaczania treści wygenerowanych przez AI, zawierających prawdziwe obrazy, dźwięk lub wideo, zapewniając wsparcie widzów w zakresie rozumienia szerszego kontekstu treści oraz zapobiegając rozprzestrzenianiu się dezinformacji. Twórcy już teraz mogą to robić za pomocą nowej etykiety lub innych form oznaczeń, takich jak naklejka czy podpis.

TikTok, w ramach kampanii edukacyjnej, w ciągu najbliższych tygodni będzie publikować materiały poświęcone zagadnieniu generowania treści przez AI i odpowiedniego oznaczania takich materiałów.

Testowanie automatycznego oznaczania treści generowanych przez AI

TikTok pracuje również nad automatycznym oznaczaniem treści generowanych przez AI. Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się testowanie etykiety "Wygenerowane przez AI", która będzie wyświetlana na materiałach, które zostaną rozpoznane jako zedytowane lub stworzone za pomocą sztucznej inteligencji. Dodatkowo do nazw efektów zostanie dodane słowo "AI" oraz specjalna etykieta. Do wymogów będą musieli dostosować się również twórcy, posiadający swoje własne efekty w ramach Effect House.

- To naprawdę ważne, aby platformy rozwijały efektywne polityki etykietowania. Stwierdziliśmy, że dla różnych grup demograficznych na całym świecie termin "generowane przez AI" jest powszechnie rozumiany jako odnoszący się do treści stworzonych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji - mówi Dr. David G. Rand z MIT,  z którym platforma konsultowała nowe rozwiązania. 

Dołącz do dyskusji: TikTok pomoże oznaczyć treści generowane przez sztuczną inteligencję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl