SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TikTok aktualizuje zasady społeczności. Nowe wytyczne ws. ostrzeżeń

TikTok wprowadza nową aktualizację Zasad Społeczności, regulujące zasady tworzenia i bezpiecznego udostępniania treści.

Zasady Społeczności to reguły i standardy, które obowiązują wszystkich i wszystko co ma miejsce na platformie TikTok.

„Najnowsza aktualizacja, która wejdzie w życie w przyszłym miesiącu, jest kontynuacją prac nad poprawą zrozumienia i większą przejrzystością dotyczącą zasad obowiązujących na TikToku oraz sposobu ich egzekwowania” – podaje platforma w komunikacie.

Zobacz: Polscy internauci dłużej na TikToku

W najnowszej wersji znalazły się zaktualizowane definicje, na przykład dotyczące mowy nienawiści i dezinformacji zdrowotnej. Aktualizacja obejmuje również dodanie informacji na temat tego, w jaki sposób moderowane są funkcje TikToka, takie jak wyszukiwanie, audycje LIVE i feed "Dla Ciebie".

Zaktualizowano również standardy kwalifikacji treści do sekcji "Dla Ciebie".

Wprowadzono zasadę, zgodnie z którą całe konto może tymczasowo zostać uznane za niekwalifikowane do rekomendowania w feedzie "Dla Ciebie", jeśli twórca wielokrotnie publikuje treści niezgodne ze standardami i zasadami tej sekcji. Konto i treści takiego użytkownika będą również trudniejsze do znalezienia w wyszukiwarce. Twórcy otrzymają powiadomienia, gdy ich konto zostanie ograniczone w ten sposób i będą mogli odwołać się od decyzji.

Zobacz: TikTok z nową funkcją. Promocja nauk ścisłych

Aktualizacja zasad TikToka w obszarze naruszeń konta

W najnowszej aktualizacji wprowadzono regułę ostrzeżenia za pierwsze naruszenie Zasad Społeczności przez twórcę. Ostrzeżenie nie jest wliczane do sumy ostrzeżeń na koncie, ale wszelkie przyszłe naruszenia już tak. 

Twórcy, którzy złamali zasady otrzymają informację o tym czego dotyczy naruszenie i jak mogą się odwołać od decyzji, jeśli uważają, że doszło do błędu. Zasady zerowej tolerancji (na przykład za podżeganie do przemocy) nie będą kwalifikowane do tych przypomnień i a konta, które dopuściły się takich naruszeń zostaną natychmiast zbanowane.

Zobacz: Gwiazdy znikają z TikToka. Chodzi o pieniądze

Wraz z aktualizacją Zasad Społeczności TikTok publikuje Kodeks Postępowania Twórcy TikToka, który wejdzie w życie w nadchodzących tygodniach. Są to standardy, których powinni przestrzegać twórcy zaangażowani w programy, funkcje, wydarzenia i kampanie TikToka, zarówno na platformie, jak i poza nią. Będą one stanowić uzupełnienie Zasad Społeczności i Regulaminu.

Dołącz do dyskusji: TikTok aktualizuje zasady społeczności. Nowe wytyczne ws. ostrzeżeń

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Patriota
Kiedy ban tej szkodliwej aplikacji niszczącej życie milionom dzieci? Długo jeszcze Państwo Polskie będzie pozwalać na krzywdzenie bezbronnych?
1 1
odpowiedź
User
Jarozbaw Kłamczyński
Kiedy ban tej szkodliwej aplikacji niszczącej życie milionom dzieci? Długo jeszcze Państwo Polskie będzie pozwalać na krzywdzenie bezbronnych?

Wow,grubo lecisz.
Zajmij się troszkę może kontrolą nad tym co robią twoje dzieci.
Co do krzywdzenia bezbronnych to masz racje: za dużo jest księży na tik-toku,trzeba ich obrażać tak samo jak oni innych użytkowników internetu.
To powiedziałem ja,wasz BUK 😎
1 0
odpowiedź