SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Time Warner wraca do zysku

Pomimo spadku wpływów z reklam Time Warner zanotował zysk w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku.

Zysk netto jednej z największych grup medialnych na świecie wyniósł w IV kwartale 2009 roku 627 milionów dolarów. Dla porównania, analogiczny okres roku 2008 zakończyła ona stratą w wysokości aż 16,03 miliarda dolarów.

W tym samym czasie o 2 proc. zwiększył się też przychód koncernu, z 7,16 do 7,32 miliarda dolarów. Jednak w przypadku wpływów z reklam odnotował on 8-proc. spadek.

Wzrost przychodu w poprzednim kwartale zanotowała należąca do Time Warner wytwórnia filmowa Warner Bros. (o 7 proc., do 3,3 mld USD), a także oddział obejmujący kanały telewizyjne Turner Broadcasting i HBO (o 4 proc., do 3,1 mld USD). Za to spadek odnotował największy w USA wydawca magazynów Time Inc. (o 13 proc., do 1,1 mld USD).

Z kolei w całym 2009 roku Time Warner zanotował zysk netto na poziomie 2,47 miliarda dolarów (wobec 13,4 mld USD straty w 2008 r.), a przychód koncernu wyniósł 25,8 miliarda dolarów (spadek o 3 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Time Warner wraca do zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl